Strona główna / Lokalne / Szpital złożył wniosek na dofinansowanie badań profilaktycznych

Szpital złożył wniosek na dofinansowanie badań profilaktycznych

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. złożył w dniu 30 listopada wnioseo dofinansowanie z funduszy UE i Budżetu Państwa badań profilaktycznych w ramach napisanego projektu pn.: Profilaktyka nowotworowa w kierunku wykrywania raka jelita grubego przeznaczona dla mieszkańców miasta Świnoujście realizowana przez Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. na lata 2018-2022″.  Wniosek opiewa na kwotę ponad 2 mln złotych , w tym 500 tyś.  złotych to środki na zakup nowoczesnego sprzętu, przy wkładzie własnym  5% wartości projektu.

– Czy wniosek otrzyma dofinansowanie będziemy wiedzieć dopiero w marcu 2018 r. – informuje Prezes szpitala Dorota Konkolewska

Konkurs został ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie w ramach RPZP.06.08.00 Wdrożenie kompleksowych programów zdrowotnych dotyczących chorób negatywnie wpływających na rynek pracy, ułatwiających powroty do pracy, umożliwiające wydłużenie aktywności zawodowej oraz zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne. Możliwość objęcia profilaktyką mieszkańców z tego zakresu wynika ze statystyki uzyskanej w ramach Profilaktycznych Badań Przesiewowych, które to wskazują, iż w naszym powiecie mamy tzw. „białe plamy” tzn., że nie objęto profilaktyką raka jelita grubego populacji w liczbie 6802 osoby (w wieku 55-64 lata).

– Jeżeli wniosek szpitala przejdzie weryfikację i uzyska dofinansowanie badania bezpłatne dla mieszkańców miasta w ww. grupie wiekowej rozpoczną się w III kwartale 2018 r. – dodaje Dorota Konkolewska

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

6 komentarzy

  1. Widać, że moc i chęć pracy na rzecz mieszkańców i pacjentów Pani Prezes Konkolewskiej nie opuszcza. Jak wniosek przejdzie i Szpital dostanie dodatkowe pieniądze na przeprowadzenie darmowych dla pacjentów badań, to piszący tu krytykanci pierwsi się w kolejkę ustawią. Tyle, że im w pierwszej kolejności to potrzebna jest wizyta u psychiatry lub psychologa, bo w tej dziedzinie wykazują największe zaburzenia. Chyba, że to zwykła zawiść, bo tyle ile dobrego dla tego Szpitala zrobiła już obecna Pani Prezes, to nikt wcześniej nie zrobił. A zawiść jest chyba nie uleczalna, osłabiają się objawy tylko poprzez „wylanie na zewnątrz” swoich frustracji. Wstyd dla: „Krak, Pacjent i mieszkaniec” – WSTYD.

  2. Brawo Pani Prezes. Oby wniosek uzyskał akceptację.

  3. Gratulacje dla Pani Prezes za ciężką pracę na rzecz mieszkańców i pacjentów. Do napisania takiego wniosku nikt nikogo nie zmusza ( wykonanie tego przez firmę zewnętrzną kosztuje między 5 a 10 tys. zł.). Jestem ciekaw czy inne świnoujskie spółki zrobiły coś samodzielnie w tym temacie. I odniosę się do trzech komentarzy „krak , pacjent i mieszkaniec” z dnia 06.12.2017 roku: wypowiedziały się trzy barany, co nie mają bladego pojęcia o czym piszą, aż przykro czytać takie wypociny i nie wiem czy nie obraziłem baranów.

  4. No to trzeba mieć tupet pani Konkolewska! chwalić się że WNIOSEK pani złożyła?? a co łaska jakaś? w koncu za coś bierze pani niemałą zapewne pensję jako dyrektor szpitala miejskiego.

  5. szkoda dotacji na ten szpital, tam nie ma specjalistów, te ich diagnozy i badania nie są wiarygodne

  6. ile by kasy nie dostali to roztrwonią i nic dobrego z tego nie będzie, ten szpital to jakaś masakra i koszmar. Jeszcze jajo w d* a już smarują artykuły, oj wstyd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.