Strona główna / Lokalne / Stoczniowcy kierują dramatyczny apel do mieszkańców Świnoujścia

Stoczniowcy kierują dramatyczny apel do mieszkańców Świnoujścia

W dniu 11 grudnia 2017 r. o godzinie 12.00, w Urzędzie Miasta Świnoujście odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta w całości poświęcona Stoczni.  Stoczniowcy przesłali do naszej redakcji dramatyczny apel skierowany do mieszkańców miasta.

„My Stoczniowcy PROSIMY mieszkańców miasta o wsparcie nas w tej trudnej dla nas chwili. POMÓŻCIE nam w ratowaniu naszych miejsc pracy, naszego zakładu, naszej Stoczni!!

Prosimy pracodawców innych zakładów o wyrozumiałość i umożliwienie swoim pracownikom, chcących nas wesprzeć o taką możliwość.

Prosimy wszystkie organizacje związkowe działające na terenie naszego miasta – bądźcie w tym dniu z nami!

Wszystkich, którzy są gotowi wziąć razem z nami udział w proteście przeciwko likwidacji Stoczni w Świnoujściu  prosimy o obecność ww. dniu o godzinie 11.30 przed Urzędem Miasta Świnoujście. Oczywiście mile widziane będą transparenty z odpowiednimi protestującymi hasłami.

Ostatnie tygodnie przynoszą coraz to gorsze informacje dotyczące losów świnoujskiego oddziału stoczni. Wszystkie informacje podawane przez organy zarządzające stocznią tudzież przedstawicieli partii politycznych są pełne kłamstw i sprzeczności. Dziś stoimy przed widmem przeniesienia naszej stoczni do Szczecina lub całkowitej jej likwidacji poprzez sprzedaż naszych terenów. Wszelkiego rodzaju obietnice, które zapewniały nas o świetlanej przyszłości naszego zakładu pracy okazują się kolejnymi kłamstwami.

Nie chcemy dopuścić do upadku kolejnego zakładu pracy w naszym mieście, który zatrudnia dziś nie tylko jednych z pierwszych pracowników stoczni, ale też bardzo młodych ludzi. Stocznia w Świnoujściu obecnie zatrudnia na stałe 250 osób, ale nie tylko, bo i spółki będące w kooperacji oraz wiele firm świadczących inne usługi dla stoczni. Zamknięcie tego zakładu będzie oznaczało nie tylko zwolnienie tych 250 osób, ale też i straty dla firm współpracujących.

Jeżeli nie jest państwu obojętny los naszej stoczni, to jeszcze raz prosimy o spotkanie przed nadzwyczajną sesją Rady Miasta. Nie dopuśćmy by nasze miasto stało się wyspą hotelarską, bez tunelu oraz portu bez stoczni.”

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

4 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Jesteście dwa leśne głupki, które nie wiedzą o co chodzi. a pyszczą.
    Chcieć, to sobie możesz, ale za cienki jesteś w uszach lamusie.

  2. jako mieszkanka Warszowa będę zawsze broniła i stała po stronie interesów pracowników i świnoujskiej stoczni. Ta stocznia to była kiedyś obok PPDiUR „ODRA” „flagowa” firma. Nie chę portu bez stoczni. Stoczniowcy ja jestem z WAMI @

  3. Praca 8 godzin w tygodniu zamiast 8 godzin dziennie to za mało żeby firma przetrwała. Zwłaszcza, że bierze się kasę za 8 godzin dziennie. Też bym tak chciał.

  4. Moi drodzy jak trwoga to do Boga pełne promy pracowników co dziennie przypływają na Warszów do pracy ale jak przeczytać komentarze o prawo brzeżu to człowiek myśli że jest [człowiekiem drugiej kategorii ] dlatego ciężko będzie o współczucie u ludzi z Warszowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.