Strona główna / Lokalne / Parkujesz w Niemczech? Potrzebujesz zegara parkingowego

Parkujesz w Niemczech? Potrzebujesz zegara parkingowego

W sąsiednich niemieckich miejscowościach są wyznaczone miejsca postojowe do bezpłatnego parkowania samochodów. Jednak czas bezpłatnego parkowania jest ograniczony. Najczęściej jest to 30 lub 60 minut. Aby nie dostać wezwania do zapłaty, należy za przednią szybą umieścić zegar parkingowy z godziną przyjazdu. Za jego brak grozi opłata dodatkowa.

O tym, że lepiej mieć taki zegar, przekonał się jeden z mieszkańców Świnoujścia.

– Dziś będąc na zakupach po drugiej stronie granicy, zaparkowałem auto naprzeciw Rossmanna w Ahlbecku, a po wyjściu z sklepu spotkała niespodzianka za szybą – opisuje na Facebooku sytuację mieszkaniec. – Tylko ja miałem taki bilecik za szybą, a pozostałe zaparkowane auta nie – dodaje.

Na niektórych miejskich parkingach dozwolone jest bezpłatne parkowanie w wyznaczonym limicie czasowym. W tym przypadku należy położyć kartonowy zegar z zaznaczoną godziną rozpoczęcia parkowania (do nabycia w kioskach i na stacjach benzynowych) na pulpicie samochodu pod przednią szybą. Ustawienia godzin są w interwale pół-godzinnym (jest to najmniejsza podziałka czasowa). Ustawienia zaokrągla się w górę, tzn. jeśli przyjedziemy o 10:40, to ustawiamy rozpoczęcie parkowania na godzinę 11:00. Do samochodu musimy powrócić po upływie wyznaczonego na parkingu czasu.

 

 

 

Zobacz również

Wpadka podczas sesji rady online. Radny zapomniał wyłączyć mikrofon

Wiele osób oglądało pierwszą w historii miasta Sesję Rady Miasta Świnoujście w formie wideokonferencji. Niektórzy …

2 komentarze

  1. no to czas wprowadzić taki zegar i u Nas – kopiujmy ich pomysły .. opłata klimatyczna zbierana na plaży .. parkingi z zegarkiem – mam nadzieję ,że to może być kolejny dobry pomysł .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.