Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy zapłacą podatek od deszczu

Mieszkańcy zapłacą podatek od deszczu

Zapłacą go właściciele dużych budynków, magazynów, sklepów wielkopowierzchniowych, spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty. To obciąży portfele mieszkańców.

„Prawo wodne” mówi, że podatek dotyczy właścicielom dużych budynków o powierzchni ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, którzy zabudowali swoją działkę w co najmniej 70 procentach, a w okolicy brakuje kanalizacji deszczowej – podaje „Gazeta Wyborcza”.

– To efekt zmian w polskim prawie. 90 proc. podatku będzie trafiało do budżetu państwa, a 10 proc. będzie przeznaczane na utrzymanie administracji – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Podatek wprowadzono „za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mających wpływ na zmniejszenie tej retencji przez wyłączenie więcej niż 70 procent powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nie ujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej”.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

2 komentarze

  1. a podatek od śniegu????

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Tutaj Pan Jacek trochę tłumaczy jak będzie z tym podatkiem i o co tak naprawdę chodzi:
    {youtube.com/watch?v=iULHFzwt_Gw}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.