Strona główna / Lokalne / Kiedy przekroczyli prędkość, wyszły na jaw ich kolejne przewinienia

Kiedy przekroczyli prędkość, wyszły na jaw ich kolejne przewinienia

Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących pojazdami z powodu popełnienia przez nich przestępstw. 34-letni mieszkaniec Warszawy kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast 37-letni szczecinianin nie zastosował się do orzeczonego wobec niego wyroku sądowego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Podczas minionego weekendu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu monitorujący ruch pojazdów na terenie miasta zatrzymali do kontroli dwa samochody, których kierujący jechali z nadmierną prędkością.

Pierwszym z nich był samochód osobowy marki Ford, za kierownicą którego siedział 34-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 24 km/h, za co został ukarany mandatem i punktami karnymi. W czasie kontroli policjanci wyczuli z ust kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem stwierdziło jego zawartość w organizmie 34-latka w ilości blisko 0,7 promila. W związku z popełnionym przestępstwem funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem, zatrzymali też jego prawo jazdy.

Po wytrzeźwieniu warszawianin usłyszał zarzut . Za złamanie prawa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz kierowania pojazdami do 15 lat. Ponadto przepisy nakładają na sprawcę znaczne konsekwencje finansowe. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł.

Drugim kierującym, który został zatrzymamy do kontroli z powodu zbyt szybkiej jazdy był 37-letni mieszkaniec Szczecina. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym. W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że szczecinianin wsiadając za kółko zlekceważył sądowy zakaz zabraniający mu kierowania pojazdami mechanicznymi. W świetle prawa takie postępowanie jest przestępstwem, dlatego zatrzymanemu przedstawiono zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci apelują do kierujących o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Zakład opiekuńczy prosi o planszówki i książki. Zaprasza na kiermasz

ZOD FREGATA sp. z o.o. świadczy usługi pielęgnacyjno–opiekuńcze dla osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych, ze znacznym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.