Strona główna / Lokalne / Przyjdź na charytatywny koncert i pomóż Emilce
Podczas ubiegłorocznej aukcji udało się zebrać 11 tys. złotych na leczenie świnoujścianina Maksia Surmy. Foto: LOGOS

Przyjdź na charytatywny koncert i pomóż Emilce

Emilka Czupryńska urodziła się z głuchotą, lecz dzięki wszczepieniu implantów już słyszy. Mała świnoujścianka ma jeszcze wadę błędnika, co utrudnia jej stabilne chodzenie i wymaga kosztownej rehabilitacji. Każda złotówka podarowana na jej rozwój, przynosi widoczne efekty.

Jak się okazuje, w Świnoujściu nie brakuje ludzi chętnych do pomocy. Co roku, społeczność szkoły Logos organizuje specjalny koncert charytatywny połączony z licytacją  przedmiotów  i  niespodzianek  przygotowanych  przez uczniów, nauczycieli oraz zaprzyjaźnionych darczyńców.

– To już tradycja w naszej szkole. Pierwszy koncert zorganizowaliśmy 11 lat temu, wówczas zebraliśmy blisko 5 tys. złotych. Pieniążki były przekazane na leczenie dziecka naszego kolegi – mówi Joanna Gładzik-Gogol. – Z każdym rokiem przybywało przedmiotów przekazywanych na licytację, a wraz z nimi udawało się zebrać coraz więcej środków. W ubiegłym roku pobiliśmy rekord, dzięki uczestnikom licytacji, na leczenie 3-letniego Maksia Surmy zebraliśmy 11 tys. złotych – dodaje.

W tym roku zebrane  środki  zostaną  przekazane  na  częściowe  pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji 3-letniej Emilki Czupryńskiej.

– Na licytację trafiają przeróżne przedmioty. Od ciast przygotowywanych przez mamy naszych uczniów i absolwentów, przez obrazy, aż po złoty medal w siatkarskich mistrzostwach. W tym roku mogę uchylić rąbka tajemnicy, będziemy licytować płytę Grzegorza Turnaua z osobistą dedykacją dla uczestnika aukcji – mówi Joanna Gładzik- Gogol.

Koncert  odbędzie  się  8.02.2018  o  godz. 17.00  w  sali gimnastycznej   szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 47.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.