Strona główna / Lokalne / Świnoujski Radisson Blu Resort znów doceniła branża

Świnoujski Radisson Blu Resort znów doceniła branża

Jedyny 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu otrzymał kolejny zaszczytny tytuł. Jury konkursu zadecydowało, iż wyróżnienie Hotel z Pomysłem 2017 zostanie przyznane Radisson Blu Resort, Świnoujście. 

W konkursie miesięcznika Hotelarz udział biorą obiekty, które mogą pochwalić sie oryginalnym pomysłem nie tylko pod względem funkcjonowania czy architektonicznym, ale również zwracają uwagę swoim designem, nowatorskimi rozwiązaniami oraz innowacyjną ofertą. Jury tworzy 30 ekspertów z różnych branż – od architektów po hotelarzy z wieloletnim doświadczeniem.

– Radisson Blu w Świnoujściu to najbardziej spektakularna inwestycja hotelowa nad Bałtykiem, która staje się wizytówką polskiego Wybrzeża – tak swoją decyzję uzasadnił Krzysztof Gonciarek, członek jury. Dodatkowo doceniono ponadczasową architekturę, wnętrza pokoi, lokalizację oraz proekologiczne rozwiązania.

– W 2011 roku Zdrojowa Invest nabyła grunt, na którym stoi teraz Radisson Blu Resort, Świnoujście, a właściciele mieli jasno sprecyzowany pomysł co w tym miejscu powstanie, a potem konsekwentnie realizowali plan. Dzisiaj każdy odwiedzający kurort z ciekawością spogląda w stronę hotelu, a kolejne nagrody są dowodem na to, że był todobry pomysł – podsumowuje Renata Sobczyńska, Dyrektor ds. Komunikacji w Radisson Blu Resort, Świnoujście.

Hotel z Pomysłem to konkurs organizowany przez branżowy magazyn Hotelarz. W tym roku odbyła się 11. edycja wydarzenia I po raz 3 zwyciężyły 2 hotele – drugim laureatem jest warszawski hotel Indigo.

Radisson Blu Resort, Świnoujście – 13-piętrowy hotel, który góruje nad strefą uzdrowiskową, przyciągając uwagę spacerowiczów. Kompleks, którego projekt wyłoniono w konkursie z SARP, odmienił architektoniczny krajobraz miasta wprowadzając nadmorską śmiałość i rozmach. Jest to pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Polsce zbudowany zgodnie z międzynarodową certyfikacją ekologiczną Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Niezależnym operatorem obiektu jest Zdrojowa Hotels Central Pomerania.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.