Strona główna / Lokalne / Sportowcy z SP 1 na zimowisku

Sportowcy z SP 1 na zimowisku

Podczas ferii zimowych uczniowie klasy 7 s  byli na obozie sportowym w Jarnołtówku organizowanym przez nasza szkołę. Obóz odbywał się w ramach projektu stworzenia w naszej szkole klas sportowych ogólnorozwojowych, który  ma na celu rozwijanie pasji i poszerzanie wiedzy wśród młodych sportowców. Opiekę nad grupą sprawowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Charusta, Jakub Bobrowski i Bogusław Mazur.

Obóz trwał tydzień i wypełniony był po brzegi atrakcjami i różnymi ciekawymi formami spędzania czasu. Nie było mowy o nudzeniu się i narzekaniu. Każdego dnia nasi uczniowie poznawali nie tylko uroki Gór Opawskich, ale również pod czujnym okiem instruktorów szkoły narciarskiej „ Sun Ski ” w Ramzova w Czechach  uczyli się jazdy na nartach. Dużą atrakcją były zajęcia na basenie, paintball, jazda na łyżwach oraz wycieczka do wrocławskiego zoo i oceanarium. Oprócz zajęć na stoku młodzież  miała możliwość aktywnego spędzania czasu, korzystając z sali gimnastycznej, boiska  i świetlicy. Zajęcia na świeżym powietrzu dostarczały  im  mnóstwo radości.

Ważnym punktem programu obozu były zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadził pan Sebastian Antczak  pracujący na co dzień jako ratownik medyczny i sprawujący opiekę medyczną  nad naszymi sportowcami podczas pobytu w górach.

Tekst i fot. Katarzyna Charusta

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.