Strona główna / Lokalne / Mają w nosie znaki drogowe. Wjeżdżają i parkują na promenadzie

Mają w nosie znaki drogowe. Wjeżdżają i parkują na promenadzie

Promenada jest wizytówką miasta. Samorząd stara się, aby dzielnica nadmorska była najbardziej reprezentacyjną częścią miasta i z podatków miasta wydaje spore pieniądze na jej utrzymanie. Remontowane są wejścia na plażę i sama promenada. Jednak nie wszyscy dbają o dobro wspólne. Są i tacy, którzy samochodem wjechaliby najchętniej do punktu handlowego – tak jak kierowca tego samochodu na zdjęciu.

Dostawcy towaru mogą wjechać na promenadę w ustalonych godzinach – rano i wieczorem. Znak jednak nie zabrania parkowania w tym miejscu. Dlatego właściciele niektórych punktów handlowych wjeżdżają na promenadę w godzinach dozwolonych i zostawiają tam swoje pojazdy.

– Straż Miejska oraz policja systematycznie sprawdzają, czy obowiązujące w tym miejscu zasady ruchu są przestrzegane i upominają bądź karzą mandatami kierowców, którzy ich nie przestrzegają – ostrzega Robert Karelus ze świnoujskiego magistratu.

Nie ma jednak możliwości, aby strażnicy, czy policjanci stali w tym miejscu przez cały dzień. Wszyscy się zgodzą, że to sami kierowcy powinni mieć świadomość, że w tym miejscu nie powinno się parkować.

Zobacz również

Rybacka lina wkręciła się w śrubę promu

Do około godziny 12.00 przeprawę promową Warszów (promy Bielik) będzie obsługiwały dwa, a nie trzy …

Jeden komentarz

  1. ale to przedstawiciel handlowy z rejestracją na W, to przecież nieustarszeni nadludzie dlaczego miliby się bać jakiejś prowincji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.