Strona główna / Lokalne / Gaz System wspiera inicjatywy lokalne. Do wzięcia 70 tys. złotych!
Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych jest kontynuowany przez spółkę Gaz System. W latach poprzednich m.in. sfinansowano budowę małego placu zabaw na prawobrzeżu.

Gaz System wspiera inicjatywy lokalne. Do wzięcia 70 tys. złotych!

Gaz-System przeznaczy ponad 200 tys. zł na wsparcie społeczności lokalnych Świnoujścia, Kędzierzyna-Koźla oraz gminy Sanok. Spółka utworzyła Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, w którym kwota pojedynczego grantu może osiągnąć nawet 7 tys. zł.

– Konkursy grantowe uznajemy za jeden z najbardziej efektywnych i przejrzystych sposobów wsparcia. Mamy nadzieję, że ta forma się sprawdzi oraz będziemy ją kontynuować i poszerzać w kolejnych latach – mówi Monika Bończa-Tomaszewska, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Gaz-System.

Podstawowym założeniem funduszu jest to, że realizowane w jego ramach projekty będą przyczyniać się do rozwoju i wzmocnienia lokalnej kultury i sztuki, sportu, edukacji i nauki oraz bezpieczeństwa. Pula środków do wykorzystania dla danej miejscowości lub gminy będzie wynosić 70 tys. zł. Maksymalna kwota grantu przewidziana dla jednego wniosku to 7 tys. zł. W ciągu roku z danej lokalizacji może zostać nagrodzonych do 10 wniosków.

Wnioski o granty w jednej z powyższych dziedzin mogą składać m.in. stowarzyszenia, fundacje i inne osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które działają w jednej z wymienionych lokalizacji. Głównym celem Funduszu jest wsparcie społeczności lokalnych w miejscach, gdzie realizowane są kluczowe inwestycje Gaz-Systemu. W Świnoujściu jest to Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.  RAMKA

Wnioski będą przyjmowane do 28.02.2018 r. Powinny być złożone w formie pisemnej, w kopercie opatrzonej dopiskiem: „Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych” i przesłane na adres: Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego  ul. Ku Morzu 1, 72-602 Świnoujście. Sekretarzem Komisji Kwalifikacyjnej jest pani Anna Starosta.

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.