piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Wzięli karty, ale niechętnie z nich korzystają. Trzeba zmienić zasady wydawania
Zastępca prezydenta Paweł Sujka zastanawia się nad zmianą zasad wydawania kart zniżkowych. Mieszkańcy będą je dostawać dopiero przy pierwszym wejściu do aquaparku. Foto: Wojciech Basałygo

Wzięli karty, ale niechętnie z nich korzystają. Trzeba zmienić zasady wydawania

Nikt chyba nie przypuszczał, że inicjatywa zakupu i przekazania bezpłatnie mieszkańcom Świnoujścia kart uprawniających do zniżek w Aquaparku, spotka się z tak ogromnym zainteresowaniem. 2,5 tysiąca kart rozeszło się w zaledwie trzy dni.

Pierwotnie taką kartę można było wykupić za 80 złotych. Jednak wiele osób narzekało, że to dla nich za duży koszt. Za karty miasto zapłaciło 15 tys. złotych. Wszystkie ważne są do końca grudnia 2018 r. Każda posiada swój numer, który przypisany jest do właściciela. Czy świnoujścianie chętnie korzystają z podarowanych kart?

– Zgodnie informacjami, które posiadam, od kierownictwa Aquaparku, wcale nie przekłada się to, na razie, na znaczący wzrost zainteresowania tą formą rekreacji – mówi Robert Karelus z magistratu.

Zgodnie z obietnicą, prezydent przeznaczył środki na zakup kolejnych 2,5 tysiąca kart, za identyczną dla miasta, jak poprzednio, cenę zakupu. Zostaną  one wydrukowane i dostarczone do Świnoujścia w jak najkrótszym z możliwych terminie, o czym mieszkańcy zostaną powiadomieni m.in. przez gazetę Kroniki Portowe.

Jedna karta uprawnia do zniżki cztery osoby: dwie dorosłe i dwójkę dzieci. Dodatkowo dzieci do wzrostu 1 metra mają wstęp darmowy.

Czym dysponuje hotelowy aquapark? Na mieszkańców czekają 4 multimedialne zjeżdżalnie. Każda oferuje miłośnikom wodnego szaleństwa inny poziom doznań – od długości, po szybkość zjazdu i stopień trudności. Wyspa piratów to strefa dedykowana najmłodszym. Surf Wave to jedyna sztuczna fala w Polsce – dla początkujących i zaawansowanych adeptów surfowania na desce. Amatorzy bąbelkowego masażu mogą wypoczywać do woli w 4 jacuzzi. Do wyboru, zależnie od preferencji – ze słodką lub słoną wodą. Basen rekreacyjny ma długość 25 metrów. W nim czekają liczne atrakcje SPA, m.in.: wodne masażery, grzybek, gejzer powietrzny i leżanki z masażem. W basenie pływackim o długości 25 metrów znajdują się cztery tory dedykowane nie tylko mistrzom kraula czy delfina, ale także amatorom żabki i pieska. W baseniku dla dzieci, najmłodsi nie będą się nudzić – znajdą zjeżdżalnie, zabawki i wodne atrakcje.

Powierzchnia lustra wody w aquaparku to aż 1 000 m kw.  Mieszkańcy i turyści mogą od korzystać z obiektu codziennie w godzinach 8:00-22:00.

 

Zobacz również

P. Szefernaker: do końca tygodnia do samorządów trafi ok. 4,5 mld zł

Do końca tygodnia do samorządów trafi jedna trzecia z prawie 13,7 mld zł, czyli ok. …

9 komentarzy

 1. Bardzo przyjemny park wodny ,chodzę dziecmi ,jest ok . 10.45 na czerwonej .

 2. Bardzo przyjemny park wodny ,chodzę dziecmi ,jest ok . 10.45 na czerwonej .

 3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Na karty rzucili się wsióry i gołodupcy, którzy w zasadzie nigdy nie skorzystają z tych śmiesznych kart, ale plebs wziął, bo przecież za darmo.
  To mniej więcej jest ten sam sort, co ludzie w Lidlu biją się i nawet wyrywają sobie z rąk darmowe reklamy i ulotki.

 4. bzdura nie jest zimno wszyscy którzy tak mówią po prostu tam nie byli a poza tym naszym świnoujskim marudom zawsze coś nie pasuje

 5. Byłem z dzieckiem i stwierdzam że jest stanowczo za zimną wodą. Kartę mogę zwrócić. Wolę do Heringsdorfu na termy. Wodą cieplutka. U nas w jakuzi wodą zimną. Powiem krótko idź Pan z tym basenem w …

 6. Jeszcze się taki nie urodził , coby każdemu dogodził

 7. Trzeba zmienić cennik 😉 a nie zasady. Z kartą i tak wychodzi drogo.

 8. Ponoć zimno tam.

 9. A może trzeba było pomyśleć o innym dofinansowaniu tych atrakcji,dać zniżkę bezpośrednio przy zakupie biletu na basen,ja bym chętnie skorzystała,bo niestety w czasie i dniach wydawania kart byłam w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.