Strona główna / Lokalne / Miasto nie rezygnuje z pomysłu budowy portowego bulwaru. W tym roku powstanie projekt

Miasto nie rezygnuje z pomysłu budowy portowego bulwaru. W tym roku powstanie projekt

Jakiś czas temu informowaliśmy o planach budowy bulwaru wzdłuż ulicy Wybrzeże Władysława IV. Na drodze do realizacji ważnej inwestycji stanęło wojsko, które jest właścicielem fragmentu terenu. Jednak mimo trudności, miasto wciąż chce zrealizować inwestycję wierząc, że to ożywi reprezentacyjną część miasta.

Realizacja bulwaru wzdłuż Wybrzeża Władysława IV jest jednym z zadań wpisanych w Wieloletnie Strategiczne Programy Operacyjne Miasta na lata 2014-2020. – Inwestycja na pewno  podniosłaby atrakcyjność tego i tak już popularnego miejsca spacerowego – jest przekonany Robert Karelus z magistratu.

Na nowym deptaku znalazłoby się miejsce na kawiarenki, dodatkowe ławki do wypoczynku i dużo zieleni, miejsca do występów i wystaw plenerowych. Nowy bulwar ciągnąłby się od portu jachtowego do ulicy Steyera. Wstępny szacowany koszt inwestycji to ponad 14 mln złotych. Rozpoczęcie pierwszych prac niezbędnych dla przebudowy wybrzeża planowane jest jeszcze w tym roku. W tegorocznym budżecie miasta zostały zabezpieczone środki na wykonanie projektu zagospodarowania tego obszaru miasta.  Prowadzone są także  ekspertyzy stanu nabrzeża.

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Za 14000000 złotych, to stworzą jakieś kolejne dziadostwo.

  2. Byloby pieknie…wspanialy czas na relax w tej pieknej czesci miasta…wierze ….ze powstanie bulwar …w mozliwie krotkim czasie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.