Strona główna / Lokalne / Modernizacja promenady. Handel tylko do sierpnia

Modernizacja promenady. Handel tylko do sierpnia

Modernizacja historycznej promenady ma zakończyć się do czerwca 2019 roku. Tempo jest duże, bo miasto otrzymało na ten cel środki zewnętrzne, a pieniądze należy rozliczyć zgodnie z harmonogramem.  Dokładnie chodzi o blisko kilometrowy odcinek spacerowej trasy w dzielnicy uzdrowiskowej od ulicy Małachowskiego do ulicy Powstańców Śląskich.

W tym miejscu handlowcy oferują swoje towary turystom. Najczęściej są to stoiska gastronomiczne, ale także z pamiątkami.

– Część stoisk na promenadzie były stoiskami sezonowymi, więc umowy już wygasły. Pozostali handlowcy na miejskim terenie na przedłużeniu ulicy Nowowiejskiego. Ci mają umowy przedłużone do końca sierpnia 2018 r. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o tereny administrowane przez OSiR Wyspiarz. Część to były dzierżawy sezonowe. W trzech innych przypadkach umowy zostały wypowiedziane z końcem listopada 2017 r. i dzierżawcy, albo już rozebrali obiekty, albo są w trakcie – informuje Robert Karelus z magistratu.

Na promenadzie zostanie przebudowana jej nawierzchnia wraz z pięcioma wjazdami w kierunku “promenady zdrowia”. Ponadto projekt przewiduje montaż tężni, ławek, fontanny zegarowej, stojaków dla rowerów czy oświetlenia. Prace mają zakończyć się do czerwca 2019 roku. Kosztować będą prawie 14,5 mln zł, z czego unijna dotacja marszałka wyniesie ponad 7 mln zł.

 

Zobacz również

W Świnoujściu też wybierają przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

W całej Polsce trwa głosowanie członków Platformy Obywatelskiej. Wybierany jest przewodniczący partii. Uprawionych do głosowania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.