Strona główna / Lokalne / Zielona energia w Radisson Blu Resort

Zielona energia w Radisson Blu Resort

Świnoujski Radisson Blu Resort dzieli się pozytywną energią i udostępnia swoim gościom ładowarki do samochodów elektrycznych. Dbanie o obniżanie emisji spalin, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w jedynym 5-gwiazdkowym hotelu w kurorcie.

Wspierając świadomych ekologicznie kierowców hotel nawiązał współpracę z producentem samochodów marki Tesla. W obiekcie działają obecnie dwa stanowiska pozwalające naładować Tesle w ciągu 3-4 h oraz dodatkowe stanowiska uniwersalne umożliwiające ładowanie większości aut elektrycznych. Co najważniejsze, właściciele samochodów EV mogą korzystać z ładowarek bezpłatnie.

Dodatkowo kierując się troską o strefę uzdrowiskową Świnoujścia do obsługi gości wybrano korporację taksówkową myTAXI, której elektryczne taksówki umożliwiają wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się. W hotelu znajduje się również wypożyczalnia rowerów, dzięki którym turyści mogą poznawać Świnoujście i okolice na dwóch kółkach. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu zainstalowano także samoobsługową stację naprawy rowerów.

W ramach działań proekologicznych Radisson Blu Resort, Świnoujście współpracuje z innowacyjnym dostawcą energii odnawialnej, który rozwija sieć elektrowni wiatrowych i słonecznych. Dostarczana przez Vortex Energy do hotelu energia jest wykorzystywana m.in. do oświetlenia czy ogrzewania.

– W hotelu zastosowano również systemy oświetlenia o wysokiej sprawności, powtórnie wykorzystywana jest energia cieplna w centralach wentylacyjnych oraz z wody basenowej. Należy podkreślić aspekt oszczędności oraz przyszłe korzyści społeczne rozwiązań przyjaznych środowisku. Powyższe działania są dopełnieniem zielonej inicjatywy Think Planet wdrażanej i realizowanej przez wszystkie hotele Radisson Blu na świecie – mówi Renata Sobczyńska, Dyrektor ds. Komunikacji Radisson Blu Resort, Świnoujście.

Radisson Blu Resort, Świnoujście – 13-piętrowy hotel, który góruje nad strefą uzdrowiskową, przyciąga uwagę spacerowiczów. Kompleks, którego projekt wyłoniono w konkursie z SARP, odmienił architektoniczny krajobraz miasta wprowadzając nadmorską śmiałość i rozmach. Jest to pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Polsce zbudowany zgodnie z międzynarodową certyfikacją ekologiczną Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Niezależnym operatorem obiektu jest Zdrojowa Hotels Central Pomerania.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.