Strona główna / Lokalne / Zielona energia w Radisson Blu Resort

Zielona energia w Radisson Blu Resort

Świnoujski Radisson Blu Resort dzieli się pozytywną energią i udostępnia swoim gościom ładowarki do samochodów elektrycznych. Dbanie o obniżanie emisji spalin, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w jedynym 5-gwiazdkowym hotelu w kurorcie.

Wspierając świadomych ekologicznie kierowców hotel nawiązał współpracę z producentem samochodów marki Tesla. W obiekcie działają obecnie dwa stanowiska pozwalające naładować Tesle w ciągu 3-4 h oraz dodatkowe stanowiska uniwersalne umożliwiające ładowanie większości aut elektrycznych. Co najważniejsze, właściciele samochodów EV mogą korzystać z ładowarek bezpłatnie.

Dodatkowo kierując się troską o strefę uzdrowiskową Świnoujścia do obsługi gości wybrano korporację taksówkową myTAXI, której elektryczne taksówki umożliwiają wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się. W hotelu znajduje się również wypożyczalnia rowerów, dzięki którym turyści mogą poznawać Świnoujście i okolice na dwóch kółkach. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu zainstalowano także samoobsługową stację naprawy rowerów.

W ramach działań proekologicznych Radisson Blu Resort, Świnoujście współpracuje z innowacyjnym dostawcą energii odnawialnej, który rozwija sieć elektrowni wiatrowych i słonecznych. Dostarczana przez Vortex Energy do hotelu energia jest wykorzystywana m.in. do oświetlenia czy ogrzewania.

– W hotelu zastosowano również systemy oświetlenia o wysokiej sprawności, powtórnie wykorzystywana jest energia cieplna w centralach wentylacyjnych oraz z wody basenowej. Należy podkreślić aspekt oszczędności oraz przyszłe korzyści społeczne rozwiązań przyjaznych środowisku. Powyższe działania są dopełnieniem zielonej inicjatywy Think Planet wdrażanej i realizowanej przez wszystkie hotele Radisson Blu na świecie – mówi Renata Sobczyńska, Dyrektor ds. Komunikacji Radisson Blu Resort, Świnoujście.

Radisson Blu Resort, Świnoujście – 13-piętrowy hotel, który góruje nad strefą uzdrowiskową, przyciąga uwagę spacerowiczów. Kompleks, którego projekt wyłoniono w konkursie z SARP, odmienił architektoniczny krajobraz miasta wprowadzając nadmorską śmiałość i rozmach. Jest to pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Polsce zbudowany zgodnie z międzynarodową certyfikacją ekologiczną Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Niezależnym operatorem obiektu jest Zdrojowa Hotels Central Pomerania.

Zobacz również

Po wprowadzeniu odpłatności za parking przy urzędzie, mammobus zmieni miejsce postoju

UX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.