Strona główna / Lokalne / Właściwa reakcja świadków na widok nietrzeźwego za kierownicą

Właściwa reakcja świadków na widok nietrzeźwego za kierownicą

Sygnał od obywatela, szybka interwencja Policji, skutkująca uniemożliwieniem dalszej jazdy i zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego – to finał sobotniego zdarzenia w Świnoujściu. 67-letniemu sprawcy przestępstwa grożą surowe konsekwencje karne i finansowe.

Pasażerowie promu „Bielik”, przeprawiający się w sobotni poranek na prawobrzeżną część Świnoujścia, zauważyli w jednym z kilkudziesięciu płynących nim samochodów mężczyznę, wobec którego nabrali podejrzeń, że może być nietrzeźwy. Tym samym promem płynął także radiowóz, dlatego świadkowie podzielili się swoimi podejrzeniami z policjantem.

Po zjechaniu na ląd opisywany pojazd został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą siedział 67-letni świnoujścianin, od którego czuć było woń alkoholu. Podejrzenia stanu nietrzeźwości mężczyzny potwierdziły się – badanie alkomatem wskazało zawartość blisko 1,4 promila alkoholu. W związku z popełnieniem przestępstwa 67-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań, odebrano mu także prawo jazdy.

Mężczyzna już usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wkrótce stanie przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat dwóch i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 10, mężczyzna będzie musiał uiścić grzywnę oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Świnoujscy policjanci dziękują świadkom zdarzenia za czujność oraz natychmiastową reakcję, która pomogła w wykluczeniu z dalszej jazdy pijanego kierowcy, mogącego doprowadzić w tym stanie do tragedii na drodze. To bardzo odpowiedzialne postępowanie przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich.

Policjanci apelują o rozsądek! Pamiętajmy, że alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka – traci się zdolność koncentracji i zdecydowanie wydłuża się czas reakcji. Pijani kierowcy niestety o tym zapominają. Bardzo często zapominają o tym również osoby z najbliższego grona kierowców – rodzina i znajomi, którzy nie reagując, dają społeczne przyzwolenie na prowadzenie auta na tzw. podwójnym gazie. Tylko dzięki całkowitemu braku tolerancji dla nietrzeźwych zasiadających za kierownicą, możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.