Strona główna / Lokalne / Zachodniopomorskie ma nowego wojewodę. Został nim Tomasz Hinc

Zachodniopomorskie ma nowego wojewodę. Został nim Tomasz Hinc

Tomasz Hinc odebrał dziś z rąk Joachima Brudzińskiego ministra spraw wewnętrznych i administracji powołanie na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego.

Tomasz Hinc z nominacją odebraną z rąk ministra Joachima Brudzińskiego.

– Wybór na to stanowisko to niezwykle przemyślana decyzja – mówił podczas uroczystości Joachim Brudziński, szef MSWiA. – Tomasz Hinc to gwarant kontynuacji rozwoju regionu. Jestem przekonany, że w osobie wojewody Hinca samorządowcy znajdą wsparcie i dobrego partnera do rozmów.

– Dziękuję za zaufanie i powierzenie mi tej niezwykle ważnej funkcji przedstawiciela rządu w regionie – powiedział Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski – To nie tylko prestiż, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za wspólnotę całego naszego województwa, które liczy 1,8 mln mieszkańców.

Wojewoda dodał, że w pierwszej kolejności będzie spotykał się z szefami służb zespolonych w regionie i dyrektorami wydziałów Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zapowiedział wizyty w gminach oraz podkreślił, że jest otwarty na współpracę z każdym, komu zależy na rozwoju Pomorza Zachodniego.

– Będę realizował w regionie cele postawione przez rząd i nadzorował przebieg najważniejszych dla Pomorza Zachodniego inwestycji – dodał wojewoda Hinc

Tomasz Hinc urodził się w 1974 r. w Szczecinie. Jest absolwentem magisterskich studiów socjologicznych na Uniwersytecie Szczecińskim, o specjalizacji „Socjologia i psychologia kompetencji społecznych”.

W latach 2016-2018 był wiceprezesem zarządu Grupy Azoty S.A. w Tarnowie, gdzie odpowiadał za zakupy, surowce i logistykę.

W latach 2007-2016 był w Totalizatorze Sportowym w Warszawie kolejno: w 2007 r. doradcą zarządu, następnie w latach 2007-2016 dyrektorem Oddziału XV w Szczecinie, w 2008 r. p.o. dyrektora Oddziału XIII w Zielonej Górze i jednocześnie w latach 2013 – 2016 dyrektorem Oddziału XVII w Koszalinie.

W latach 1997-2007 był nauczycielem akademickim w szczecińskich szkołach wyższych gdzie specjalizował się w dziedzinach: organizacji i zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi oraz socjologii.

W latach 2006-2018 był trzykrotnie wybierany do Rady Miasta Szczecin, obejmując w 2014 r. stanowisko wiceprzewodniczącego Rady. W Radzie Miasta w latach 2006-2014 pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności oraz pracował w Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Promocji Rozwoju i Gospodarki Morskiej, Komisji Budownictwa i Mieszkalnictwa, Komisji Edukacji, Komisji Sportu oraz Komisji Rewizyjnej.

W latach 2007-2014 pracował w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Prezydencie Szczecina.

W latach 2013-2015 był członkiem Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W latach 2015-2018 był przedstawicielem Miasta Szczecin w Radzie Euroregionu Pomerania.

Od 2003 r. do 2018 r. pracował w Radzie Społecznej Regionalnego Szpitala Onkologicznego w Szczecinie – Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.

W 2014 roku był finalistą VI edycji Polish National Sales Awards.

W 2015 roku został wyróżniony w finale VII edycji Polish National Sales Awards.

Tomasz Hinc jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Z dniem 5 marca 2018 roku został powołany przez Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego.

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

2 komentarze

  1. Koleś po socjologii i takie fuchy. Co to znaczy mieć plecy i znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.