Strona główna / Lokalne / Jeździsz kopcącym rupieciem? Policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny

Jeździsz kopcącym rupieciem? Policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny

O jakość powietrza dbają także policjanci ruchu drogowego, prowadząc cykliczne działania pn. “SMOG”. Ich głównym celem jest ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym, a w szczególności eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co mogło mieć wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery.

– Podczas wtorkowych działań na terenie Świnoujścia policjanci, prowadząc pomiary z użyciem analizatora spalin, zatrzymali łącznie 11 dowodów rejestracyjnych w związku z nadmierną emisją spalin – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującym prawem policjant zatrzyma dowód rejestracyjny pojazdu, w przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd ten narusza wymagania ochrony środowiska. Dowód rejestracyjny zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki.

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego to nie jedyna dolegliwość, która spotka kierującego pojazdem, który zagraża środowisku. Zgodnie z przepisami, za zły stan techniczny auta kierujący może zostać ukarany mandatem.

Zobacz również

Zasady dot. m.in. przekraczania granicy oraz zgromadzeń w rozporządzeniu Rady Ministrów

Nadal obowiązkowa kwarantanna, poza wyjątkami, dla przyjeżdżających do Polski, zakaz zgromadzeń spontanicznych i możliwość zgromadzeń …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.