piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Jeździsz kopcącym rupieciem? Policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny

Jeździsz kopcącym rupieciem? Policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny

O jakość powietrza dbają także policjanci ruchu drogowego, prowadząc cykliczne działania pn. „SMOG”. Ich głównym celem jest ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym, a w szczególności eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co mogło mieć wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery.

– Podczas wtorkowych działań na terenie Świnoujścia policjanci, prowadząc pomiary z użyciem analizatora spalin, zatrzymali łącznie 11 dowodów rejestracyjnych w związku z nadmierną emisją spalin – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującym prawem policjant zatrzyma dowód rejestracyjny pojazdu, w przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd ten narusza wymagania ochrony środowiska. Dowód rejestracyjny zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki.

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego to nie jedyna dolegliwość, która spotka kierującego pojazdem, który zagraża środowisku. Zgodnie z przepisami, za zły stan techniczny auta kierujący może zostać ukarany mandatem.

Zobacz również

P. Szefernaker: do końca tygodnia do samorządów trafi ok. 4,5 mld zł

Do końca tygodnia do samorządów trafi jedna trzecia z prawie 13,7 mld zł, czyli ok. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.