piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Recydywista znów wróci za kraty

Recydywista znów wróci za kraty

Świnoujscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę dwóch kradzieży oraz włamania do pomieszczenia gospodarczego. Okazał się nim 41-letni recydywista, który kilka miesięcy wcześniej opuścił zakład karny. Mężczyźnie grozi teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali powiadomieni o włamaniu na terenie prywatnej posesji.  Po przeprowadzeniu dokładnych oględzin ustalono, że sprawca po pokonaniu zabezpieczeń dostał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradł różne przedmioty, powodując straty w wysokości blisko 2 tys. zł.

Stróże prawa w poszukiwaniu skradzionego mienia m.in. kontrolowali punkty skupu złomu. W jednym z nich  znaleźli  skradzione przedmioty, a następnie dotarli do osoby, która je tam sprzedała.

Sprawca został zatrzymany. Okazał się nim 41-latek, który kilka miesięcy wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem.

Zatrzymanie świnoujścianina przyczyniło się także do rozwiązania kolejnych zagadek dotyczących innych zdarzeń o charakterze kryminalnym. M.in. zabezpieczone ślady daktyloskopijne bezsprzecznie wskazywały na jego winę w sprawie kradzieży roweru z klatki schodowej oraz kół rowerowych w jednym z garaży na terenie miasta.

Policjanci przedstawili 41-latkowi trzy zarzuty włamania oraz kradzieży mienia, do których się przyznał. W związku z popełnieniem przestępstw w warunkach recydywy, mężczyźnie grozi surowsza kara, tj. do 15 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych .

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

P. Szefernaker: do końca tygodnia do samorządów trafi ok. 4,5 mld zł

Do końca tygodnia do samorządów trafi jedna trzecia z prawie 13,7 mld zł, czyli ok. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.