Strona główna / Lokalne / Chciał kierować cysterną pełną gazu. Okazało się, że pił wcześniej alkohol

Chciał kierować cysterną pełną gazu. Okazało się, że pił wcześniej alkohol

Świnoujscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 42-letniego kierującego cysterną. Po załadunku gazu w terminalu LNG, kierowca pojazdu ciężarowego zamierzał wyjechać w dłuższą trasę. Do zdarzenia z udziałem skrajnie nieodpowiedzialnego 42-letniego kierującego cysterną doszło w sobotnie popołudnie.  

– Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został powiadomiony przez pracowników ochrony terminala LNG, którzy wyczuli od kierującego alkohol, a następnie przebadali specjalistycznym urządzeniem. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, mężczyzna podjechał pod bramki pojazdem ciężarowym z naczepą w celu załadunku skroplonego gazu. Pracownicy obiektu poddali kontroli trzeźwości kierowcę i wtedy okazało się, że lampka urządzenia zapaliła się na czerwono, o czym niezwłocznie powiadomili Policję – opowiada asp. szt. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Funkcjonariusze drogówki sprawdzili na alkometrze trzeźwość 42-latka. Wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu. Z rozbrajającą szczerością mężczyzna przyznał, że w tym stanie przejechał cysterną już kilkadziesiąt kilometrów. Po szczegółowym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania ciężarowymi samochodami.

W związku z popełnionym przestępstwem kierowca cysterny został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania ciągnikiem siodłowym w stanie nietrzeźwości, za co 42-latek wkrótce stanie przed sądem.

Oprócz kary pozbawienia wolności do lat dwóch i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 10, mężczyzna będzie musiał uiścić grzywnę oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie bez wymaganych uprawnień.

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.