Strona główna / Lokalne / Chciał kierować cysterną pełną gazu. Okazało się, że pił wcześniej alkohol

Chciał kierować cysterną pełną gazu. Okazało się, że pił wcześniej alkohol

Świnoujscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 42-letniego kierującego cysterną. Po załadunku gazu w terminalu LNG, kierowca pojazdu ciężarowego zamierzał wyjechać w dłuższą trasę. Do zdarzenia z udziałem skrajnie nieodpowiedzialnego 42-letniego kierującego cysterną doszło w sobotnie popołudnie.  

– Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został powiadomiony przez pracowników ochrony terminala LNG, którzy wyczuli od kierującego alkohol, a następnie przebadali specjalistycznym urządzeniem. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, mężczyzna podjechał pod bramki pojazdem ciężarowym z naczepą w celu załadunku skroplonego gazu. Pracownicy obiektu poddali kontroli trzeźwości kierowcę i wtedy okazało się, że lampka urządzenia zapaliła się na czerwono, o czym niezwłocznie powiadomili Policję – opowiada asp. szt. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Funkcjonariusze drogówki sprawdzili na alkometrze trzeźwość 42-latka. Wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu. Z rozbrajającą szczerością mężczyzna przyznał, że w tym stanie przejechał cysterną już kilkadziesiąt kilometrów. Po szczegółowym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania ciężarowymi samochodami.

W związku z popełnionym przestępstwem kierowca cysterny został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania ciągnikiem siodłowym w stanie nietrzeźwości, za co 42-latek wkrótce stanie przed sądem.

Oprócz kary pozbawienia wolności do lat dwóch i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 10, mężczyzna będzie musiał uiścić grzywnę oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie bez wymaganych uprawnień.

Zobacz również

Rybacka lina wkręciła się w śrubę promu

Do około godziny 12.00 przeprawę promową Warszów (promy Bielik) będzie obsługiwały dwa, a nie trzy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.