Połącz się z nami

Lokalne

Dorota Konkolewska odeszła z partii Nowoczesna

Opublikowano

w dniu

Dorota Konkolewska złożyła legitymację członkowską partii Nowoczesna. Jak tłumaczy, chodzi o konflikt personalny z władzami województwa. Byli już członkowie Nowoczesnej zapowiadają start w najbliższych wyborach samorządowych jako kandydaci niezależni z liberalnym programem dla Świnoujścia.

– Po objęciu przywództwa w województwie przez posła RP Radosława Lubczyka i powierzeniu przez niego wiceprzewodnictwa Tomaszowi Szybowskiemu konflikt eskalował. Dążenie po nowych wyborach do objęcia stanowisk partyjnych przez osoby, których zachowania lub poglądy dawno przestały być zgodne z ideą i programem Nowoczesnej były na tyle duże , że porozumienie nie miało już sensu – tłumaczy Dorota Konkolewska z oświadczeniu przesłanym do mediów.

W ślad za założycielką koła w Świnoujściu, pozostali członkowie także złożyli legitymacje (przyp. poza jedną osobą).

Czytaj dalej
37 komentarzy

37 Comments

 1. KIZIU temu

  14 marca 2018 na 14:21

  I słusznie zrobiła .Zresztą Pani Konkolewska jest osobą o wyjątkowej kulturze i umiejętności zarządzania,I nie retuszuje swoich zdjęć jak pewna ruda radna

 2. Normalny temu

  14 marca 2018 na 09:07

  I co, boli prawda?

 3. manik temu

  13 marca 2018 na 21:21

  Od razu widać ile była warta ta partyjka w Świnoujściu, skoro wraz z przewodniczącą legitymacje oddali pozostali jej członkowie. Co to za działacze, którzy jak partia ma kryzys, od razu odchodzą? Ludzie bez własnego zdania, karierowicze.

  • czytelnik temu

   15 marca 2018 na 09:34

   Naucz się czytać ze zrozumieniem cyt.:”Dążenie po nowych wyborach do objęcia stanowisk partyjnych przez osoby, których zachowania lub poglądy dawno przestały być zgodne z ideą i programem Nowoczesnej były na tyle duże , że porozumienie nie miało już sensu”. Jak nie rozumiesz treści zawartej w jednym zdaniu, to lepiej się nie wypowiadaj, bo się ośmieszasz.

 4. Ula temu

  13 marca 2018 na 19:40

  Niestety głosowałam na Nowoczesną w wyborach z powodu mądrych i doświadczonych osób które w niej były w naszym województwie. Niestety pod kierownictwem pana Misiło większość z nich zrezygnowała a struktury zaczęły się sypać.

  Już w 2016 roku odeszła pani Karolina Beyer, doktor ekonomii, pracownik naukowy wydziału nauk ekonomicznych i zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim, rzecznik partii. Wcześniej zachodniopomorską Nowoczesną opuściła jedna trzecia zarządu: znany mieszkańcom ekspert do spraw morskich pan Rafał Zahorski, wiceprzewodniczący partii oraz Dariusz Graj i Artur Sarbinowski. Jako powód podawali styl kierowania partią przez Piotra Misiło.

  Zamiast nich w szczecińskim kole Północ szefem został Tomasz Szybowski (kiedyś działał w Unii Wolności) a wiceszefową jest Ewa Milczarek (działała w młodzieżówce SLD i w SLD).

  Pani Konkolewska była wiceprzewodniczącą zarządu regionu i aktywną stronniczką pana Misiło. W październiku 2017 roku aby ratować to co pozostało z Nowoczesnej w Zachodniopomorskim województwem w miejsce pana Misiło kierować zaczął poseł Radosław Lubczyk a co za tym idzie swoje wpływy w województwie straciła pani Konkolewska.

  w listopadzie 2017 roku pani Konkolewska przestała pełnił funkcję przewodniczącej koła Nowoczesnej w Świnoujściu.

  • Anonim temu

   16 marca 2018 na 15:42

   Pan Tomasz Szybowski był ostatnio pracownikiem biura poselskiego Żmudy-Trzebiatowskiej.

 5. UMJ temu

  13 marca 2018 na 17:16

  Panie Krzysztofie K. Zauważyłam, że w swoich wypowiedziach sugeruje pan wiedzę na temat funkcjonowania Nowoczesnej i pani Konkolewskiej w Świnoujściu.

  Może wyjaśni mi pan:

  1. Ile osób związanych ze świnoujską Nowoczesną i/lub Grupą Morska znalazło pracę w szpitalu za kadencji pani Konkolewskiej (na umowę o pracę, zlecenie)?

  2. Ile osób związanych ze świnoujską Nowoczesną i/lub Grupą Morska świadczyło usługi na rzecz szpitala za kadencji pani Konkolewskiej?

  • Zywie temu

   14 marca 2018 na 15:47

   i pan Krysztof zamilkł?

 6. Kazek temu

  13 marca 2018 na 11:55

  Haha ale kompromitacja! Byle problem a oni pouciekali! No tak okręt Nowoczesna tonie to smieszni politycy jak szczury uciekają. Fajnie było jak byli na fali, panoszyli się nadeci i straszyli jakie to porządki zrobią w miescie. I co? Wielkie nic! Co to za politycy co boją się problemów nawet w swojej partyjce. Dobrze ze odeszli ciekawe gdzie wyladuja te osoby bez honoru.

  • czytelnik temu

   15 marca 2018 na 09:39

   Nie masz pojęcia o czym piszesz, bo nie potrafisz jak większość tu komentujących zrozumieć i odpowiednio zinterpretować jednego prostego zdania. Wstyd.

 7. czytelnki temu

  13 marca 2018 na 11:01

  Zastanawiam się, skąd tyle frustracji i „jadu” w komentarzach tych malutkich ludzików. Czyżby bali się, że Pani Dorota osiągnie jeszcze jakieś znaczące stanowisko w Świnoujściu i będą musieli się wziąć do uczciwej pracy.

  • Kamila temu

   13 marca 2018 na 20:16

   Hahah pani Dorotce stołeczek po wyborach jak Żmurkiewicz przegra może usunąć się spod tyłka to wtedy od razu pokory nabierze. Przydałaby się jej taka szkoła bo rozumy wszystkie zjadła i bufoniasta się zrobiła jak jej 3 pryncypały z urzędu.

 8. Anonim temu

  12 marca 2018 na 20:42

  .Nowoczesna minęła – wstyd pozostał.

 9. Linu temu

  12 marca 2018 na 19:43

  Hahaha i poszło na dno plum plum było was i nie ma was baybay

 10. Krzysztof K. temu

  12 marca 2018 na 17:28

  Wytłumaczę Państwu w najprostszy możliwy sposób, gdyż sądząc po tym co zostało napisane, wspomniane kilka razy „dno” to dla Państwa sufit intelektualny. Nowoczesna była partią wartości liberalnych. Dopóki te wartości były priorytetowe dopóty warto było działać. Jeśli jednak dochodzi do takiej sytuacji jak ta opisana w artykule, i zatraca się te idee to niestety trzeba odejść z projektu. Pozdrawiam

  • Anonim temu

   12 marca 2018 na 21:50

   Panie Krzysztofie – świetnie, że doszedł Pan w końcu do takich wniosków, jednak pisząc o suficie intelektualnym, to zdradzę Panu, że znakomita większość wyborców do takich wniosków jak Pan dzisiaj, doszła już przy urnie wyborczej w 2015r. Pozdrawiam

 11. Libero temu

  12 marca 2018 na 17:15

  Pani uważa się za wszystko najlepiej wiedzącą. Jej życie to pouczanie innych. Nie toleruje ludzi o odmiennych poglądach. Ludzie na stanowiskach są jej potrzebni wyłącznie do załatwiania osobistych celów bo jest żądna władzy. Ale jest cienka jak barszcz. Jak się pojawiła Nowoczesna w Świnoujściu to ta partia była na fali a ona nie potrafiła tego wykorzystać żeby skrzyknąć ludzi i z nimi realizować to wszystko o czym tylko gadała na prawo i lewo. Bo gadać to ona potrafi, tylko działać już nie. Nikt nie chciał z nią współpracować politycznie a teraz ostała im się tylko Grupa Morska kolejna partyjka która znika z lokalnego firmamentu. I niech Krzysztof K mi nie odpowiada bo nie interesuje mnie pani zdanie tej pani.

 12. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

  12 marca 2018 na 15:24

  Heeh, .Nowoczesna.
  Od samego początku, to było dno.

  • Gość temu

   12 marca 2018 na 17:12

   Dno,trzy metry mółu i dopiero ktoś kto posługuje się znakami aby się podpisać. Poziom podpisu xxx.

   • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

    14 marca 2018 na 10:37

    Niesamowite jest to, co do mnie piszesz.
    Jak brak argumentów, bo prawda uszczypnęła w d⋰⋰⋰pę, to trzeba przyczepić się do ❞niku❞, prawda?
    Od razu widać, że jesteś intelektualistką z .Nowoczesnej… ᧫ෛ

 13. Gość temu

  12 marca 2018 na 14:56

  Czytam komentarze i nie wierzę. Prócz komentarzy Pana Krzysztofa K. reszta pisana przez sfrustrowanych, zazdrosnych i nie mających pojęcia o czym piszą prostaków. Wylewających swoje żale i za wszelką cenę próbujących obrazić osoby z .N. Znając poziom inteligencji ludzi z .N nie jesteście w stanie dorównać im nawet do pięt. Wstyd. I widać jakie miernoty w Świnoujściu popierają siły polityczne inne niż .N, PO, czy nawet pis.

 14. Marek temu

  12 marca 2018 na 13:24

  I zaraz ciach do Prezia na liste albo Sławeczka, bo w partii było by ciężko a trzeba się z kimś przecież ułożyć nie? Wiec tak będzie łatwiej…. N to dno, a p K. to… lepiej nie mówić..

  • Krzysztof K. temu

   12 marca 2018 na 13:46

   Lepiej nie mowic, bo jak sie za dużo nakłamie to trzeba przeprosić i zapłacić a to juz boli.

  • Gość temu

   12 marca 2018 na 15:50

   Naucz się czytać ze zrozumieniem i nie oceniaj innych swoim prostactwem, bo siebie ośmieszasz A innych obrażasz.

   • Krzysztof K. temu

    12 marca 2018 na 16:28

    Nie wiedzialem ze jestem z Panem na Ty, zreszta szkoda komentowac tak błyskotliwą odpowiedź. Pozdrawiam i milego dnia życzę

 15. mieszkaniec temu

  12 marca 2018 na 11:27

  Ojojoj. Nowoczesna leci w sondażach na łeb na szyję (o ile można użyć takiego sformułowania do partii, która w okresie świetności mogła liczyć co najwyżej na 8 procent, a obecnie balansuje na progu 5 procent) i okazało się, że „nowa siła w polskiej polityce” po prostu odchodzi w niebyt. Liczyli, że będą w nowej, silnej partii, nie pykło, to teraz uciekają z tonącego okrętu. Nie szanuję takich ludzi. Po prostu ewakuacja, zero ideałów, a tylko usta pełne frazesów. Tylko czekać aż wypłyną w „niepolitycznej” Całej Wstecz czy jak im tam lub innej Platformie O… błudników. Wiem, że towarzystwo z N. to czyta zatem polecam już teraz samemu kupić wam maść na ból d. Tu nie chodzi o to, czy ja kogoś z was lubię czy nie lubię – po prostu nie szanuję osób, które skaczą z kwiatka na kwiatek, lezą tam gdzie się akurat opłaca być. A to jest cała prawda o Was i ta prawda Was – państwo z N. – w oczy kole.

  • Krzysztof K. temu

   12 marca 2018 na 11:57

   Wnioskuje ze ten komentarz wynika z braku wiedzy. Jesli nie zna Pan wszystkich składowych to prosze nie poddawac tego analizie, bo jest ona błędna.

   • mieszkaniec temu

    12 marca 2018 na 12:02

    To w takim razie panie Krzysztofie K. – skoro jest pan wszystkowiedzący, to proszę mi napisać, gdzie się teraz towarzystwo ze świnoujskiej N. „odnajdzie”? Niepolityczne stowarzyszenie czy „kontenerowa koalicja”? Może PiS? Nie dość, że są u władzy, to w sondażach też stoją wyśmienicie. Opłaci się…

    • Krzysztof K. temu

     12 marca 2018 na 12:25

     Nie uważam, ze jestem wszechwiedzacy, nikt nie jest. Ale nie oceniam w kategoriach czarno-białe, tylko staram się uwzględniać wszystkie możliwości i fakty. Z tego co wiem to większość członków dalej będzie działała pod szyldem Grupy Morskiej.

     • mieszkaniec temu

      12 marca 2018 na 19:14

      Czyli jednak do Całej Wstecz. I po co była ta dyskusja? Przecież pisałem jak jest na samym początku. Pozdrawiam.

  • Anonim temu

   12 marca 2018 na 12:58

   Szczera prawda szacun????????????

 16. leo temu

  12 marca 2018 na 10:30

  i koniec tej kilkuosobowej partyjki w swinoujsciu, która i tak nic warta nie była tak jak i np szpitali, który jest chyba najgorszym przybytkiem do leczenia na Pomorzu

  • Krzysztof K. temu

   12 marca 2018 na 11:05

   Całe szczęście, że Pan jest coś warty. Inaczej bylibyśmy zgubieni.

 17. wstyd temu

  12 marca 2018 na 10:07

  CAŁA PRAWDA o Dorocie Konkolewskiej. Konfliktowa, bezideowa, słaby menadżer pozywający każdą osobę, która ją krytykuje do sądu (albo strasząca sądem). Żal, żal, żal. Nawet w trzyosobowej partii nie wytrzymała.

  ps. i gdzie się Pani podczepi? Grypa Morska?

  • Krzysztof K. temu

   12 marca 2018 na 11:04

   Pozywa każdą osobę która kłamie, czyli taką osobę jak Pan/Pani. Jesli już rzuca się hasła to prosze poprzeć je dowodami. Żenujący to jest Pana/Pani komentarz. Polecam maść na ból dupy 🙂

   • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

    12 marca 2018 na 15:21

    Mąż Pani Dorotki?

  • Gość temu

   12 marca 2018 na 17:19

   Wstyd to chyba osobie która wypociła tak mizerny wpis. I od razu się podpisała. Może ma już sprawę i stąd tyle jadu. Tylko współczuć.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Lokalne

Noc Sów 2023 w Wolińskim Parku Narodowym

Opublikowano

w dniu

Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

To bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie – albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, zapraszają wszystkich sympatyków ornitologii do wzięcia udziału w Nocy Sów 2023.

 

Koordynatorem Ogólnopolskim Akcji jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 i 25 lutego 2023 r. wg harmonogramu przedstawionego na plakacie. W programie m. in. prelekcja o biologii i zwyczajach sów, wystawy, quizy przyrodnicze o sowach, nasłuchiwania sów w terenie – w wybranych punktach terenowych parku.

Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w Akcji, włączenia się w aktywne rozpoznawanie głosów sów i wymianę doświadczeń przy grillu. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Czytaj dalej

Lokalne

Piłka koszykowa chłopców w ramach liceliady 2022/2023

Opublikowano

w dniu

W środę 8 lutego w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się  Mistrzostwa Miasta Świnoujście w Piłce Koszykowej  Chłopców  w ramach Licealiady.

Organizatorem turnieju był  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Do rozgrywek przystąpiło sześć zespołów ze świnoujskich szkół średnich:   LO MIESZKO, CEZiT, ZSM, CKZiU, LOGOS, WZDZ. Turniej rozegrano systemem „ pucharowym”, z podziałem na dwie grupy. Zwycięzcy grup rozegrali mecz o miejsce pierwsze w turnieju, a zespoły z miejsca drugiego, mecz o miejsce trzecie. Spotkania dostarczały wielu ciekawych akcji, można było podziwiać umiejętności koszykarskie, duże  zaangażowanie i grę do ostatniej minuty.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji:

I  miejsce  –  Centrum Edukacji Zawodowej i Turystki w Świnoujściu
II miejsce  –  Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu
III miejsce – Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Świnoujściu
IV miejsce  –  Zespół Szkół Morskich im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu
V miejsce  –  Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
VI miejsce  –  I Liceum Społeczne Fundacji LOGOS ul. Grunwaldzka 47 w Świnoujściu

Pierwszy zespół reprezentować będzie nasze miasto w Mistrzostwach Województwa. Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała okolicznościowe puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Foto: OSiR Wyspiarz 

Czytaj dalej

Lokalne

Świnoujscy uczniowie znają już zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych

Opublikowano

w dniu

W okresie zimowym funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych na terenie powiatu Świnoujście.

W obiektach oświatowych prowadzone są prelekcje o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Poruszane są tematy bezpieczeństwa jak i udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto Koment Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych oraz opiniuje obiekty, w których organizowany jest wypoczynek dzieci i młodzieży na terenie powiatu Świnoujście.

 

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Czytaj dalej

Lokalne

Do końca sezonu grzewczego trwać będą kontrole dronem

Opublikowano

w dniu

Świnoujscy strażnicy miejscy wraz z policją do końca sezonu grzewczego kontynuować będą kontrole dronem wyposażonym w system obserwacji i analizy powietrza „SOWA”. W kilka sekund urządzenie może skontrolować skład chemiczny dymu unoszącego się z kominów. Tam, gdzie wykaże szkodliwe pyły, interwencja może skończyć się wystawieniem mandatu.

– W sezonie zimowym częściej docierają do nas skargi mieszkańców na jakość spalanego opału i związane z tym uciążliwości – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Wydobywające się z kominów kłęby dymu mogą stanowić sygnał, że właściciel posesji zanieczyszcza środowisko. Dzięki dronowi, w krótkim czasie możemy sprawdzić skład dymu u źródła, tuż nad kominem. Urządzenie jest bardzo dokładne. – Wystarczy, że dron znajdzie się w pobliżu komina i już po kilku sekundach jesteśmy w stanie stwierdzić czy zawartość pyłów przekracza dopuszczalne normy. Interwencja odbywa się natychmiast. Za palenie w piecach niedozwolonymi materiałami grozi mandat do 500 złotych.

„SOWA” to mobilne laboratorium, które umożliwia wykonanie odczytów bezpośrednio przy źródle zanieczyszczenia. Stacja pomiarowa mierzy poziom stężenia w powietrzu szkodliwych substancji, m.in. pyłów PM1, PM10 i PM2,5 a także formaldehydu HCHO czy chlorowodoru. Stacja pobiera próbki za pomocą pomiarowych sond. Dron może również obszarowo monitorować jakość powietrza, co pozwala na wytypowanie rejonów szczególnie dotkniętych zanieczyszczeniami. Specjalistyczny dron obsługiwany jest przez przeszkolonych funkcjonariuszy policji, przy wsparciu Straży Miejskiej. Sprzęt użyczony został Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu, więc badanie czystości powietrza nie jest jego jedynym zadaniem.

Czytaj dalej

Lokalne

Przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Zobacz zdjęcia!

Opublikowano

w dniu

W czwartek, 9 lutego, w Porcie Wojennym w Świnoujściu miało miejsce uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Włodzimierz Kułagin po blisko dwóch latach dowodzenia świnoujską flotyllą zdał obowiązki, a dowodzenie 8FOW objął komandor Piotr Sikora.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej kontradmirał Włodzimierz Kułagin został wyznaczony na stanowisko Szefa Zarządu Uzbrojenia Inspektoratu Marynarki Wojennej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Nowym dowódcą 8 Flotylli Obrony Wybrzeża został komandor Piotr Sikora.

Uroczystość przekazania obowiązków rozpoczęła się od parady burtowej. Oficerowie zdający i obejmujący obowiązki, w towarzystwie zaproszonych gości, przyjęli z pokładu motorówki hydrograficznej MH-1 paradę burtową okrętów stacjonujących w Porcie Wojennym Świnoujście. Złożono również wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy przywrócili Pomorze macierzy”. Na uroczystej zbiórce pododdziałów flotylli, meldunek o zdaniu i przyjęciu obowiązków przyjął Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański. 

„W trakcie mojej kadencji na stanowisku dowódcy 8FOW przyszło nam wspólnie realizować wiele poważnych zadań. Jednym z nich był wkład Flotylli w zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w województwie Zachodniopomorskim. Mam tu przede wszystkim na myśli gazoport oraz rurociąg Baltic-Pipe, instalacje kluczowe dla bezpieczeństwa i funkcjonowania kraju. Cieszę się, że Flotylla ma siły i środki do realizacji tych zadań.” – wspomniał w swoim przemówieniu ustępujący ze stanowiska kontradmirał Włodzimierz Kułagin oraz podziękował wszystkim, z którymi przyszło mu służyć: „Panie i Panowie oficerowie, podoficerowie, marynarze i pracownicy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, dziękuję za wspólną służbę. Życzę wszystkim satysfakcji z dalszej służby oraz wielu sukcesów. (…) Panie Komandorze Sikora życzę powodzenia na stanowisku dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża i dowódczego szczęścia. Przekazuję Panu Flotyllę w gotowości do realizacji każdych zadań z profesjonalną i wyszkoloną załogą.”

„Jestem przekonany, że wspólnie będziemy dalej szli właściwym kursem. Czasem to morze będzie spokojne, a czasem wzburzone, ale przecież nic tak dobrze nie kształtuje charakterów i buduje profesjonalizmu jak te wzburzone wody.”  – powiedział w swoim przemówieniu dowódca 8FOW komandor Piotr Sikora zwracając się do nowych podwładnych.

Na zakończenie wyraził uznanie za czas dowodzenia flotyllą przez kontradmirała Kułgina: „Chciałbym podziękować mojemu poprzednikowi – Panu kontradmirałowi Włodzimierzowi Kułaginowi. To w duże mierze jego zasługa, że Flotylla jest dzisiaj w tak doskonałej formie i z takimi perspektywami. Panie Admirale, życzę powodzenia i satysfakcji na nowym stanowisku służbowym.”

***

Komandor Piotr Sikora 

urodził się w 1969 roku w Paczkowie, w województwie opolskim. Jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, podyplomowych studiów w zakresie zarządzania i dowodzenia siłami morskimi w AMW oraz podyplomowych studiów polityki obronnej w amerykańskiej Naval War College w Newport. Ukończył także szereg kursów specjalistycznych w kraju i za granicą m.in. w belgijsko-holenderskiej Szkole Wojny Minowej w Ostendzie (Belgia) oraz łotewskiej Akademii Obrony Narodowej w Rydze (Łotwa).

Po ukończeniu Akademii Marynarki Wojennej w 1994 roku rozpoczął zawodową służbę wojskową w 13 Dywizjonie Trałowców, ówcześnie 9 Flotylli Obrony Wybrzeża w Helu. Od tego czasu przez kolejne lata jego kariera była ściśle związana z prowadzeniem działań z zakresu walki minowej, ze szczególnym uwzględnieniem działań przeciwminowych. W czasie służby w dywizjonie przeszedł wszystkie szczeble kariery okrętowej od stanowiska dowódcy działu okrętowego, po dowódcę grupy okrętów. Dowodził trałowcami ORP Śniardwy i ORP Mamry, a także niszczycielem min ORP Czajka. Pełnił także obowiązki dowódcy ORP Flaming w trakcie wydzielenia okrętu do udziału w zespole okrętów przeciwminowych NATO. Był również szefem sztabu – zastępcą dowódcy dywizjonu. Zwieńczeniem służby w 13 Dywizjonie Trałowców było objęcie dowodzenia jednostką w latach 2014 – 2018. 

Zajmował także szereg stanowisk w sztabach m.in. dywizjonu, Flotylli, Dowództwa Marynarki Wojennej, czy też Inspektoratu MW Dowództwa Generalnego RSZ. 

Komandor Piotr Sikora jako dowódca niszczycieli min dwukrotnie brał udział w Stałym Zespole Sił Obrony Przeciwminowej NATO Europy Północnej (MCMFORNORTH, obecnie SNMCMG1). W 2005 roku Piotr Sikora, wówczas komandor podporucznik, został skierowany do sztabu natowskiego zespołu, który pracował na estońskim okręcie dowodzenia ENS Admiral Pitka. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystał w roku 2013, gdy przejął dowodzenie  i przez cały rok z pokładu okrętu ORP Kontradmirał X. Czernicki kierował działaniami Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG1). Był drugim w historii oficerem polskiej MW, któremu powierzono dowodzenie elitą sojuszniczych sił przeciwminowych. Za wyjątkowe zdolności dowódcze, został w 2015 r. wyróżniony „wojskowym Oskarem” – nagrodą „Buzdygana” przyznawaną przez miesięcznik „Polska Zbrojna”.

W latach 2013 – 2023 był mocno zaangażowany w program budowy nowoczesnych niszczycieli min dla Marynarki Wojennej RP. W budowie okrętów projektu 258 typu Kormoran II miał ogromy udział od etapu projektowania, aż po pomyślnie zakończony proces wdrożenia ich do służby.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej z dniem 1 lutego 2023 r. został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

 

Czytaj dalej

Lokalne

Nie parkuj na chodniku. Nie blokuj przejścia pieszym

Opublikowano

w dniu

Dostępność miejsc postojowych jest problemem ogólnopolskim. Samochodów wciąż przybywa, więc świnoujskim kierowcom ten problem nie jest obcy. Mimo ograniczonego ruchu turystycznego, funkcjonariusze straży miejskiej otrzymują zgłoszenia odnośnie nieprawidłowego parkowania pojazdów niemal każdego dnia.

– Straż Miejska istnieje po to, by współpracować ze społecznością lokalną – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Rozumiemy problem z ograniczoną liczbą miejsc postojowych. Dlatego staramy się podchodzić do problemu zdroworozsądkowo i często pobłażamy kierowcom, którzy nieznacznie złamali przepisy. Jednak należy pamiętać, że pozostawienie pojazdu w sposób stwarzający zagrożenie dla pieszych, spotka się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy. 

Parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych, zwłaszcza w pobliżu szkól i przedszkoli, zastawianie chodnika w sposób uniemożliwiający przejście rodzicowi z małym dzieckiem czy osobie niepełnosprawnej zakończy się mandatem karnym. Należy pamiętać, iż chodnik jest częścią drogi przeznaczoną dla ruchu pieszych. Zatrzymanie i postój pojazdu na chodniku jest dopuszczony tylko przy spełnieniu warunków wynikających z art. 47 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

Tekst: Straż Miejska / BIK UM Świnoujście

Czytaj dalej

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama
Reklama treetops

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524