Strona główna / Lokalne / Policjanci oddali krew w ramach wielkiej akcji

Policjanci oddali krew w ramach wielkiej akcji

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego świnoujscy policjanci włączyli się w kolejną edycję akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oddając krew, funkcjonariusze podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi.

Wśród dawców znalazł się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu mł. insp. Andrzej Mordak oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów kom. Piotr Marchalewski. Stróże prawa oddający krew doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakim bezcennym lekiem ona jest, bowiem nie raz byli świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na operacyjny stół.

– W szeregach Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu jest wielu honorowych krwiodawców, którzy regularnie oddają krew potrzebującym. Oddając dziś krew, oprócz wsparcia chorych i ofiar wypadków, oddali hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Podczas dzisiejszej akcji policjanci oddali już kilka litrów krwi, w ciągu następnych dni będą się zgłaszać kolejni chętni – informuje asp. szt. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Do akcji oddawania krwi może przyłączyć się każdy z nas.

Zobacz również

Jak będą kursować autobusy po otwarciu tunelu?

W ostatni piątek odbyło się w tej sprawie spotkanie on-line z udziałem Prezydenta Świnoujścia i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.