Strona główna / Lokalne / Zima przegnana! Uczniowie utopili Marzannę!

Zima przegnana! Uczniowie utopili Marzannę!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 najpierw podpalili Marzannę, a następnie wrzucili ją do fosy w Forcie Gerharda. W ten sposób młodzież żegnała zimę.  

Marzanna to według starosłowiańskich wierzeń bogini, a według niektórych demon. Symbolizowała zimę oraz śmierć. Żeby przywołać wiosnę topiono ją więc bądź palono. W środę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 na Warszawie przybyli na Fort Gerharda, żeby na dobre przegnać śniegi oraz mrozy.

– Najwidoczniej topienie Marzanny okazało się skuteczne, bo podczas imprezy pogoda była doskonała – mówi Dorota Turlejska z Zarządu Osiedla Warszów – I miejmy nadzieję, że już tak zostanie; że będziemy mieli prawdziwą wiosnę, nie tylko kalendarzową.

Później było pieczenie kiełbasek i zwiedzanie Fortu Gerharda pod komendą Dariusza Krzywdy. W imprezie brało udział około 80 dzieci z klas od cztery do siedem. Pożegnanie lata odbyło się dzięki uprzejmości Muzeum Obrony Wybrzeża i załogi Fortu Gerharda. Wydarzenie wsparli lokalni przedsiębiorcy: Sylwester Kożyb Tawerna Białe Żagle, Dariusz Kacpruk Restauracja Krymar, Ryszard Gabryś Sklep Kalmarek i Zespół Kierowników – Sklep Lewiatan na Warszowie. Organizatorem wydarzenia byli: Zarząd Osiedla Warszów i Szkoła Podstawowa nr 2 na Warszowie.

Zobacz również

Kilkuset morsów w przebraniu Mikołaja weszło do zimnego Bałtyku

Kilkuset morsów z całej Polski zjechało w sobotę do Świnoujścia, aby uczestniczyć w mikołajkowej imprezie. …

3 komentarze

  1. Mój synek był również zadowolony. Wielkie dzięki za pomysł Zarządu Osiedla Warszów. Panie Darku BRAWO!!!

  2. Fajna sprawa. Oby tą przeklętą zimę naprawdę przegnano na dobre!

  3. Córka wróciła bardzo zadowolona, dziękujemy!! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.