Strona główna / Kultura / Finisaż w Willi „Irmgard”
Camera Obscura Projekt_Lange Zeit

Finisaż w Willi „Irmgard”

„Gdzie kończy się horyzont? Co jest ukryte poza horyzontem?“oraz „DŁUGI CZAS – fotografie znad Morza Bałtyckiego …” – fotografie i teksty z 10-letniego projektu. Finisaż z fotografem Joachimem Lindner i Lisą Lindner w Wielką Niedzielę, 01.04.2018 o godzinie 16.00 w Muzeum Willi „Irmgard“.

Przez dziesięć lat fotograf Joachim Lindner podróżował przez siedem krajów i przebył wiele kilometrów wybrzeża, aby z jego Robert Rigby Pinhole Camera uwiecznić piękno Morza Bałtyckiego.

Jego głównym celem w projekcie był powrót do tradycyjnej fotografii. Zakończenie projektu z wysokiej jakości camerą obscurą miało miejsce w roku 2016. Do powstałych fotografii subtelne i emocjonalne teksty przygotowała jego córka Liza. Album z 144 najpiękniejszymi ujęciami został opublikowany przez wydawnictwo seltmann+söhne i został zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie w styczniu 2017 roku w galerii Leon ART w Norymberdze.

Niewyraźne kontury, mroczne kolory są charakterystyczne dla fotografii z camerą obscurą.

Liczne zdjęcia oddają atmosferę początków fotografii. W tych wyjątkowych ujęciach odzwierciedlają one „długi czas”, czyli czas naświetlania slajdu.

W trakcie finisażu z wystąpi skrzypek Marcin Diling ogłoszony przez media mianem „Brawurowego Czarodzieja Skrzypiec”. Koncertuje on na wielu scenach w Polsce i za granicą, czarując publiczność swoimi niezwykłymi aranżami muzycznymi oraz wyszukanym i niecodziennym połączeniem klasyczności z nowoczesnością.

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy!

wstęp wolny

więcej informacji na stronie:

www.JL-fotografie.de/blog lub na Facebooku pod nazwą „Lange Zeit“.

  • Museum Villa „Irmgard“
  • Maxim-Gorki-Straße 13
  • 17424 Seebad Heringsdorf

 

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.