Strona główna / Lokalne / Świnoujście na rowery! Pomarańczowa Masa Krytyczna

Świnoujście na rowery! Pomarańczowa Masa Krytyczna

Wsiądźmy na rowery i pokażmy ilu jest w Świnoujściu rowerzystów. W sobotę 21 kwietnia br. zapraszamy na pierwszą w tym roku (13. kolejną) Masę Krytyczną.
Pierwsze 200 osób, które zarejestrują swój udział w imprezie poprzez stronę internetową: www.ksuznam.pl/nasze-imprezy/masa-krystyczna/zapisy-masa, bądź na starcie (zbiórka od godziny 10.00 – 11.20, w Porcie Jachtowym, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego) otrzyma specjalnie na tę okazję przygotowane koszulki, opaski odblaskowe oraz bon rabatowy na potrawę z wybranego food trucka.
Zachęcamy do rejestracji poprzez stronę internetową. Po pierwsze na stronie widać ile jest już zarejestrowanych osób, po drugie nie traci się czasu na starcie na rejestrację, która jest konieczna ze względu na ubezpieczenie– mówi Cezary Dobrochowski, Prezes Klubu Sportowego Uznam, współorganizator imprezy.
Masa krytyczna ruszy o godzinie 11.30 z Portu Jachtowego, dalej pojedziemy ulicami: Rogozińskiego, Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Uzdrowiskowa, Trentowskiego, Słowackiego, Matejki, Konstytucji 3 Maja, Marynarzy, Wybrzeże Władysława IV, z powrotem do Portu Jachtowego/ ul. Rogozińskiego.
Mamy nadzieję, że wspólny przejazd rowerem ulicami miasta, a potem atrakcje, jakie przygotowaliśmy w Porcie Jachtowym zachęci wiele osób do wyjścia z domu– W rowerowym miasteczku, na terenie mariny, powstanie specjalny tor, tzw pumptrack, serwis rowerowy, będą prowadzone warsztaty z poprawnej jazdy i bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, konkursy i zawody dla starszych i najmłodszych rowerzystów– mówi Wioleta Samitowska, Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu
Imprezie towarzyszyć będzie pierwszy w naszym mieście Festiwal Smaków Food Trucków. O to by uczestnicy imprezy nie byli głodni zadbają gastronomicy z ponad 20 pojazdów. W ofercie znajdą się dania z różnych stron świata, od kuchni śródziemnomorskiej po azjatyckie specjały.
Rowerzystów, biorących udział w przejeździe ulicami miasta z masą krytyczną zachęcamy do ubrania pomarańczowych koszulek, bluz, kurtek, apaszek, bandamek itp.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.swinoujscie.pl, www.ksuznam.pl, na profilu FB Festiwalu Smaków Food Trucków www.facebook.com/events/356234414879232

Zobacz również

Hanna Owczaruk Mistrzynią Polski Młodziczek

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła w dniach 24-25.09.2022 r. złoty medal Mistrzostw Polski …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.