Strona główna / Lokalne / Umowa podpisana. Za 15 miesięcy będzie gotowa historyczna promenada [ZDJĘCIA]

Umowa podpisana. Za 15 miesięcy będzie gotowa historyczna promenada [ZDJĘCIA]

Miasto rozpoczyna przebudowę historycznej promenady w Świnoujściu, na odcinku od ul. Małachowskiego do ul. Powstańców Śląskich o długości ok. 1 km. W piątek, w obecności Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Olgierda Geblewicza Prezydent Świnoujścia Pan Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z przedstawicielem konsorcjum firm MCC i Molewski Włocławek/Chodecz.

Przedmiotem projektu jest Promenada, która  tworzy układ urbanistyczny wraz z historyczną zabudową i zielenią, wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków. Projekt wpisuje się w obecny  układ, nie wprowadzając zasadniczych zmian, zarówno w podziale historycznego ciągu pieszego, jak również w połączeniach z miejskim układem komunikacyjnym.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje: przeprowadzenie robót budowlanych, posadowienie elementów zagospodarowania promenady w tym tężni, ringów świetlnych, zacieniaczy, ławek, fontanny–zegara wodnego, topiarów, tabliczek z nazwami ulic w posadzce, stojaków rowerowych, koszy na śmieci, lamp pojedynczych i podwójnych, widowni, nasadzenie zieleni, wykonanie oświetlenia. Termin realizacji –czerwiec 2019 roku. Koszt inwestycji 18,162 mln złotych oraz Budowy sięgaczy plażowych – wejść na plażę na tym odcinku. Koszt 5,627 mln zł.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

5 komentarzy

  1. DRODZY INWESTORZY ,CO WY WYPRAWIACIE .

  2. CHYBA 115 MIESIĘCY ,BŁĄD W DRUKU MOGĘ SIE ZAŁOŻYĆ

  3. W tekście artykułu pomiędzy Pan a Imieniem i Nazwiskiem oficjeli powinna się znaleźć ikona wyobrażająca całowanie w d…..

  4. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Pierdu pierdu.
    Za co się nie złapiecie buraki, to zamieniacie w g⫖⏚no.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.