Strona główna / Lokalne / Będzie pas postojowy dla oczekujących na przeprawę?

Będzie pas postojowy dla oczekujących na przeprawę?

Miasto już po raz czwarty ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji „Przebudowa dróg powiatowych w Świnoujściu – poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na ulicy Pomorskiej”. W trzech poprzednich nie zgłosiła się żadna firma. Termin składania ofert upłynął w dniu 3 kwietnia br. Zgłosił się tylko jeden wykonawca, który zaproponował wykonanie dodatkowego pasa za kwotę o blisko 17 tys. zł wyższą niż kosztorys inwestorski.

Miasto ma zamiar przeznaczyć na ten cel 1 mln 45o tys. złotych brutto. Jeżeli komisja przetargowa zgodzi się na wybór jedynego wykonawcy, wówczas w ciągu najbliższych 3 miesięcy powstanie dodatkowy pas wzdłuż ulicy Pomorskiej.

– Prace polegają na budowie pasa postojowego dla pojazdów oczekujących na przeprawę promową, na odcinku jednego kilometra, od skrzyżowania z ulicą Mostową w kierunku ronda w Łunowie. Dzięki temu samochody oczekujące na przeprawę nie będą blokować ruchu wzdłuż ulicy Pomorskiej.Jeżeli  uda się wyłonić wykonawcę, to zakończenie inwestycji planowane jest przed ścisłym sezonem letnim – mówi Robert Karelus z magistratu.

 

 

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Jeden komentarz

  1. Z całym szacunkiem – a co z Karsiborską? Tam musi dojść do tragedii żeby w końcu dobudować kolejne pasy?? W sezonie letnim nie da się dojechać bo kolejka blokuje pas ruchu…jedyne co pozostaje to przejazd pod prąd z nadzieją, że nikt akurat nie jedzie z przeciwka…. na Warszowie dobudowali (chusteczka wie po co) dodatkowy pas, teraz na Pomorskiej…. a na karsiborskiej chyba potrzeba poważneo dzwona i ofiar śmiertelnych, żeby ktoś się za to wziął….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.