Strona główna / Lokalne / Trzymamy kciuki za barmanów z zachodniopomorskiego
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trzymamy kciuki za barmanów z zachodniopomorskiego

Woj. zachodniopomorskie ma powody do dumy! Organizator ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class Poland 2018 ogłosił listę trzynastu finalistów. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Szczecina i Świnoujścia. 17 czerwca będą walczyli w Warszawie o jedyną na całą Polskę przepustkę na globalne finały zawodów w Berlinie.

W tym roku z woj. zachodniopomorskiego do ścisłego finału World Class Poland zakwalifikowało się dwóch barmanów: Bart Miedeksza z lokalu 17 Schodów w Szczecinie oraz Maciej Mazur ze Świnoujścia, który obecnie pracuje w Krakowie.

W majowym półfinale konkursu Bart zajął zaszczytną, pierwszą lokatę, a Maciej uplasował się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. W finale liczą na ściśnięte kciuki przyjaciół i wszystkich kibiców z woj. zachodniopomorskiego, bo w ostatecznej rozgrywce wszystko jeszcze może się zmienić!

Wszyscy finaliści przeszli wcześniej przez cykl szkoleń konkursowych, sito ogólnopolskich eliminacji, które wyłoniło 30-kę najlepszych, a następnie zmagania półfinałowe pod okiem międzynarodowego jury i krajowych zwycięzców konkursu z trzech poprzednich lat. Zachwycili w konkurencjach „Why So Sour’ous” i „Berlin Biography”, a przed nimi wielki finał World Class Poland 2018.

Zwycięstwo w krajowych kwalifikacjach to bilet do Berlina, gdzie na przełomie września/października 2018 r. polski Barman Roku zmierzy się z konkurentami z około 60 państw. Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty.

World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. W Polsce konkurs wyłonił i wypromował już trzy gwiazdy sceny barmańskiej. Zostali nimi warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015).

Maciej Mazur

Lat 24, za barem od prawie 3 lat. Barman w Z ust do ust, Kraków.

Absolwent zarządzania o specjalizacji: gospodarka nieruchomościami. Z gastronomią miał do czynienia początkowo sporadycznie, pracując sezonowo w barach i restauracjach w rodzinnym Świnoujściu. Niecałe 3 lata temu za barem stanął tylko na chwilę – i tak już zostało! Ukończył kursy barmańskie w Poznaniu i Amsterdamie, by po pierwszych doświadczeniach w poznańskich lokalach, trafić do Krakowa. W międzyczasie odniósł sukcesy w kilkunastu konkursach. Do World Class Poland zakwalifikował się po raz pierwszy.

 

Foto:  Sławomir Skrzeczyński

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.