Strona główna / Kultura / Dwa sobotnie wernisaże – fotografia i rysunek

Dwa sobotnie wernisaże – fotografia i rysunek

W sobotę 2 czerwca 2018 r. odbędą się dwie bardzo różne i artystycznie bardzo ciekawe wystawy.

O godz. 16. 00 w „Domu Turysty”  przy molo w Bansinie odbędzie się otwarcie wystawy pod tytułem:

“KURTYNA DO GÓRY, ARENA CYRKOWY JEST WOLNA!”.

Zainteresowani mogą spodziewać się czarno-białego szkicu fotograficznego na temat życia w cyrku. W poszukiwaniu nowych atrakcji dyrektorzy cyrków są nieustannie wzywani do znajdowania nowych pomysłów. Gdzie są granice tych pomysłów? Jak wygląda sytuacja za kulisami?

Fotograf Hans-Jürgen Heiland daje imponujące odpowiedzi na te i podobne pytania za pomocą swoich zdjęć. Bez lampy błyskowej i statywu, Heiland fotografował jako widz atrakcje cyrkowe w sposób niepozorny. Nie jest to zwykła reprodukcja tego, co widzimy, ale JAK jest pokazana w  twarzach, ruchach lub w skupieniu akcja wykonania sztuki cyrkowej. Imponujące zdjęcia z życia cyrku. W trakcie wystawy wystąpi  Jacoba Arkhi (wokal i fortepian).

O godz. 19.30 w Willi „Irmgard” odbędzie się otwarcie wystawy młodego artysty z Hanoweru: Alexandera Micka, który to w roku 2017 był uczestnikiem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego  “7 malarzy nad morzem”. Zaprezentuje swój obecny cykl prac (grafiki, kolaże i rysunki) pod tytułem

 “GWIEZDNY JEŹDZIEC”.

W tym cyklu artysta przekazuje historię rodzinną – historię tzw. rosyjskich Niemców – która to zostaje zaadaptowana do fantastycznej opowieści o fikcyjnej wędrówce grupy kosmonautów. Szukając nowego domu i przeprawiając się przez pozornie niekończącą się galaktykę, stają twarzą w twarz z niebezpieczeństwami i pięknem wielu obcych planet jak i ich podziwem. Twórczość artysty symbolizuje niekończące się poszukiwania ostatniego domu, szczęśliwego dotarcia do celu.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystaw!

wstęp wolny

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.