poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Kultura / Dwa sobotnie wernisaże – fotografia i rysunek

Dwa sobotnie wernisaże – fotografia i rysunek

W sobotę 2 czerwca 2018 r. odbędą się dwie bardzo różne i artystycznie bardzo ciekawe wystawy.

O godz. 16. 00 w „Domu Turysty”  przy molo w Bansinie odbędzie się otwarcie wystawy pod tytułem:

„KURTYNA DO GÓRY, ARENA CYRKOWY JEST WOLNA!”.

Zainteresowani mogą spodziewać się czarno-białego szkicu fotograficznego na temat życia w cyrku. W poszukiwaniu nowych atrakcji dyrektorzy cyrków są nieustannie wzywani do znajdowania nowych pomysłów. Gdzie są granice tych pomysłów? Jak wygląda sytuacja za kulisami?

Fotograf Hans-Jürgen Heiland daje imponujące odpowiedzi na te i podobne pytania za pomocą swoich zdjęć. Bez lampy błyskowej i statywu, Heiland fotografował jako widz atrakcje cyrkowe w sposób niepozorny. Nie jest to zwykła reprodukcja tego, co widzimy, ale JAK jest pokazana w  twarzach, ruchach lub w skupieniu akcja wykonania sztuki cyrkowej. Imponujące zdjęcia z życia cyrku. W trakcie wystawy wystąpi  Jacoba Arkhi (wokal i fortepian).

O godz. 19.30 w Willi „Irmgard” odbędzie się otwarcie wystawy młodego artysty z Hanoweru: Alexandera Micka, który to w roku 2017 był uczestnikiem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego  „7 malarzy nad morzem”. Zaprezentuje swój obecny cykl prac (grafiki, kolaże i rysunki) pod tytułem

 „GWIEZDNY JEŹDZIEC”.

W tym cyklu artysta przekazuje historię rodzinną – historię tzw. rosyjskich Niemców – która to zostaje zaadaptowana do fantastycznej opowieści o fikcyjnej wędrówce grupy kosmonautów. Szukając nowego domu i przeprawiając się przez pozornie niekończącą się galaktykę, stają twarzą w twarz z niebezpieczeństwami i pięknem wielu obcych planet jak i ich podziwem. Twórczość artysty symbolizuje niekończące się poszukiwania ostatniego domu, szczęśliwego dotarcia do celu.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystaw!

wstęp wolny

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.