Strona główna / Lokalne / Festyn charytatywny dla Kamili – podsumowanie

Festyn charytatywny dla Kamili – podsumowanie

W niedzielę 3 czerwca br. o godz. 11.00 w muszli koncertowej w Świnoujściu rozpoczął się festyn charytatywny dla Kamili Jałoszyńskiej. Głównym organizatorem festynu było Stowarzyszenie Drużyna Aniołów a wsparli je: Miejski Dom Kultury, Fundacja Hospicyjna “Przystań”, Szpital Miejski, Fundacja Motywacja i Działanie, OSiR “Wyspiarz”, Fundacja Animals “Przystań”, AKS, 8 FOW, KS “Uznam” , 19 DHSG “Zlotki” oraz liczna rzesza wolontariuszy – wszystko zaś pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza.

Organizatorzy rozpoczęli budowę infrastruktury już o godz. 8.00, rozstawiając namioty, stoły, ławki, grille, lokując kuchnię polową, karuzelę i basen. Równolegle trwało przygotowanie sceny pod występy młodszych i starszych artystów. Występy na scenie rozpoczęły przedszkolaki z przedszkoli nr 1, 11 i 5, po nich zaśpiewał zespół “Keja”, a po nim pokazu dokonali mali karatecy z Akademii Karate Kyokushin. Później na scenie zagościli młodzi tancerze ze Studia Ruchu i Rozwoju Artystycznego, Zespoły Taneczne Atu, Zumba Joanny Burchard i Szkoły Tańca Jantar. Ostatnim akordem były występy zespołów: Divers Cover Band ze Stargardu, Shymi z Natalią Olszyna i zespołem Vegas oraz zespół “Drabina-Reaktywacja” z Wolina.

W przerwach pomiędzy występami odbyły się ze sceny trzy licytacje wspaniałych tortów, które nabyto za 200, 300 i 500 zł. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przygotowane stoiska pod namiotami. Można było skosztować pysznych domowych wypieków, poczęstować się nietypowymi goframi i watą cukrową, dostać piękne baloniki, zbadać parametry zdrowia, kupić coś ciekawego na “pchlim targu”, zrobić sobie zdjęcie w monidle czy pomalować buzię dziecku. Furorę robiła karuzela i basen, z którego dzieciaki wyławiały specjalną wędką pływające w nim kaczuszki. Marynarze z 8 FOW dopełnili całości serwując pyszną grochówkę z nowoczesnej kuchni polowej i prezentując sprzęt.

W trakcie imprezy dotarli świnoujscy motocykliści, którzy organizowali przejażdżki dla dzieci i dorosłych oraz czwórka dżokejek z Our Horses Island, które zafundowały najmłodszym przejażdżki konne. Program zakończyliśmy o godz. 16.00, choć niemal do 17.00 w trakcie porządkowania miejsca festynu przychodzący spacerowicze jeszcze częstowali się ostatnimi kulinariami. Ostatnim akordem było przeliczenie zawartości skarbonek.

Okazało się, że dzięki ofiarności mieszkańców miasta i odwiedzających nas gości, udało się zebrać kwotę 26.625,14 zł, 508,50 euro i 4 dolary amerykańskie. Cała ta kwota trafiła do banku i dalej na konto pomocowe Kamili. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu, zaś kłaniają się nisko tym, którzy odpowiadając na nasz apel, przyszli na festyn i wrzucili coś do skarbonek.

Zobacz również

Pierwsze przęsło nowej estakady na terminalu promowym w Świnoujściu już jest

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA modernizuje terminal promowy w Świnoujściu przystosowując go do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.