Strona główna / Lokalne / Goście z Kleve na wyspach
dav

Goście z Kleve na wyspach

Przedstawiciele partii SPD z Kleve gościli w Świnoujściu, gdzie spotykali się z członkami świnoujskiej lewicy. – Były rozmowy, podsumowanie istniejącej od kilku lat współpracy między naszymi partiami. Nasi zachodni sąsiedzi kochają Świnoujście – relacjonuje Dorota Turlejska.  

W Świnoujściu przebywała trzydziestoosobowa delegacja członków SPD z Kleve, miejscowości położonej na niemiecko-holenderskiej granicy. Niemcom podobają się atrakcje turystyczne wysp Uznam, Wolin i Karsibór. Podkreślali, że uwielbiają tutejszą przyrodę. To współpraca i przyjaźń istniejąca od lat.

– Koleżanka Petra zaakcentowała, że sympatią do Świnoujściu zaraziła ją córka, aktualnie studentka drugiego roku prawa, która jako dziewczynka, co roku, wraz ze swoją szkołą przyjeżdżała do Świnoujścia. Rozmawialiśmy o rozwoju miasta, turystyce i walorach przyrody. Sama brałam udział w spotkaniu w Rybaczówce w Karsiborzu dlatego też rozmowa zeszła na atrakcje turystyczne prawobrzeżnej części Świnoujścia – relacjonuje Dorota Turlejska – A sympatycznemu spotkaniu w Świnoujściu ton nadawali małżonkowie Lidia i Willi Uttendorf.

Miasto Kleve liczy około 50 tys. mieszkańców. Leży w odległości ok.750 km od Świnoujścia. Jak podaje wikipedia tutaj, w Reichswald-Kleve, w 980 r. urodził się cesarz Otton III, pierwszy wizjoner zjednoczonej Europy, przyjaciel św. Wojciecha i pierwszego króla polskiego Bolesława Chrobrego.

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

Jeden komentarz

  1. sympatyk nie tylko lewicy

    Pozdrawiam sympatyczną panią Dorotkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.