Strona główna / Lokalne / Jest pozwolenie na budowę dodatkowych mocy regazyfikacyjnych terminalu

Jest pozwolenie na budowę dodatkowych mocy regazyfikacyjnych terminalu

Wojewoda Zachodniopomorski wydał Spółce Polskie LNG  decyzję o pozwoleniu na budowę inwestycji polegającej na rozbudowie mocy regazyfikacyjnych terminalu LNG w Świnoujściu. Tym samym Program Rozbudowy największego terminalu gazu skroplonego na Bałtyku wszedł w fazę budowlaną.

Powyższa decyzja oznacza, że Polskie LNG będzie mogło podjąć dalsze kroki mające na celu zwiększenie przepustowości świnoujskiego terminalu z obecnych 5 mld do 7,5 mld m sześc. rocznie, co przy dzisiejszej wielkości rynku oznacza możliwość pokrycia około połowy zapotrzebowania na gaz ziemny w kraju.

Program Rozbudowy Terminalu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego składa się z 4 projektów: zwiększenia zdolności regazyfikacyjnej terminalu (na które zostało właśnie wydane pozwolenie na budowę); budowy drugiego nabrzeża, budowy trzeciego zbiornika LNG, budowy instalacji przeładunkowej LNG na cysterny kolejowe i kontenery ISO.

Program Rozbudowy Terminalu LNG wraz z projektem Baltic Pipe wchodzą w skład koncepcji budowy Bramy Północnej, która jest elementem szerokiej strategii inwestycyjnej Grupy Kapitałowej GAZ-SYSTEM w skład której wchodzi spółka Polskie LNG właściciel i operator świnoujskiego terminalu.

Zobacz również

Ulica Trentowskiego zamknięta do 11 grudnia

W związku z trwającymi pracami w ramach przebudowy ulicy Trentowskiego w Świnoujściu, przewidywane jest, że …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.