Strona główna / Kultura / W galerii mistrzów zagra  Ennio  Cominetti – włoski  organista i kompozytor

W galerii mistrzów zagra  Ennio  Cominetti – włoski  organista i kompozytor

W kolejny sierpniowy piątek  (10.08.) słuchać będziemy gry organowej, znanego festiwalowej publiczności, włoskiego organisty, kompozytora i dyrygenta.

Ennio COMINETTI – występował jako solista i  dyrygent w ponad 1000 koncertów w najważniejszych katedrach i niektórych teatrach Europy, obu Ameryk, krajów wschodnich i Afryki. Nagrał wiele płyt CD, napisał artykuły dla włoskich i europejskich magazynów muzycznych, prowadził wykłady, klasy mistrzowskie, przewodniczył jury konkursów organowych. Kieruje orkiestrą kameralną „Lombardo”, zespołem instrumentalnym „La Scala”, zespołem wokalnym „Soli Deo Gloria” i chórem „Lombardo”, których repertuar jest szeroki od opery, operetki, muzyki kameralnej i symfonicznej po madrygały, motety, oratoria po muzykę nowoczesną.

Jako kompozytor muzyki organowej laureat Międzynarodowego Konkursu Kompozycji na organy w Magadino (Szwajcaria). Komponuje również muzykę instrumentalną i chóralną. Jego kompozycje nagrywało wiele rozgłośni radiowych m.in. Rai Radio 3, Bayerische Rundfunk.

Prowadzi klasę organów i chorału gregoriańskiego w Konserwatorium w Trapani.   Jest też artystycznym kierownikiem w wydawnictwie EurArte.

W programie koncertu;J.S. Bach,  F. Mendelssohn-Bartholdy, Ch.H. Rinck, M. Surzyński, Franck.

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia serdecznie zaprasza na  koncert

Zobacz również

Bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących

Trwa bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących dla zarejestrowanych opiekunów kotów wolnożyjących. W …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.