Strona główna / Hobby / Wojciech i Paulina najlepsi w zawodach ratowników

Wojciech i Paulina najlepsi w zawodach ratowników

W pięciu bardzo wymagających konkurencjach wzięło udział 30 zawodników, którzy na co dzień strzegą kąpielisk na nadmorskich plażach.

Na wstępie rozgrzewkę dla wszystkich startujących poprowadziła Ania Ziółkowska – instruktorka fitness. Uczestnicy  przygotowali organizmy do ciężkiego wysiłku.

Zawody rozpoczęły się od wymagającej konkurencji bieg-pływanie-bieg mężczyzn, w której Wojciech Kotowski ze Szczecina wykorzystał błąd zawodnika Andrzeja Michalczyka (Rescue Swimmers) i jako pierwszy wbiegł na linię mety. Z tym samym dystansem wśród kobiet najlepiej poradziła sobie Alicja Szwarc.

Bieg na 1 km został rozegrany niedługo po pierwszych startach. Wśród panów najszybszy był Oskar Zalewski (Rescue Swimmers) a u kobiet Kamila Klimowska (Rescue Swimmers).

Kolejny wyścig zaplanowany w tym dniu odbył się bez żadnych zastrzeżeń. Konkurencję sprint po plaży zdecydowanie wygrał Michał Całkiewicz ze Szczecina oraz Paulina Wojtyś (CKS Szczecin) wśród Pań.

Wyścig pływanie w morzu odbył się na dystansie 400m i była to przedostatnia konkurencja, z którą zmierzyli się ratownicy. Wśród mężczyzn najszybszy był Andrzej Michalczyk (Rescue Swimmers) a wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Paulina Wojtyś.

Po wymagającym dniu zmagań nadszedł czas na ostatnią najbardziej widowiskową konkurencję- flagi plażowe.

Najlepszym okazał się Kacper Bala (Rescue Swimmers) a wśród kobiet po zaciętej walce zwyciężyła po raz kolejny Paulina Wojtyś (CKS Szczecin)

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich pięciu startów, klasyfikacja generalna prezentowała się następująco:

  • KOBIETY
  • I miejsce – Paulina Wojtyś
  • II miejsce – Alicja Szwarc
  • III miejsce – Karolina Faszczewska

 

  • MĘŻCZYŹNI
  • I miejsce – Wojciech Kotowski
  • II miejsce – Andrzej Michalczyk
  • III miejsce – Michał Całkiewicz

 

Wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe.

Za pierwsze miejsce najlepsi otrzymali telefony, odzież, koszulki, bidony, upominki oraz nagrodę pieniężną, które ufundowali partnerzy.

Drugie miejsce otrzymało odzież, koszulki, bidony, upominki, nagrodę pieniężną oraz bilet VIP na największe targi fitness FIWE.

Trzecie miejsce odzież, koszulki, bidony, upominki, nagrodę pieniężną.

Oprócz tego wśród uczestników rozlosowane zostały niespodzianki takie jak wycieczka do Kopenhagi i Malmo, kurs Kitesurfingu oraz bilet VIP na FIWE.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zawodnikom za udział w Rescue Swimmers Race oraz kibicom za głośny doping.  Ratownicy składają podziękowania wszystkim partnerom, dzięki którym najlepsi zostali bogato nagrodzeni.

Zobacz również

Terminal Promowy Świnoujście jest naszym „oczkiem w głowie”

W portach Szczecin-Świnoujście w 2021 roku spółki przeładunkowe obsłużyły 33,2 mln ton ładunków osiągając tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.