Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia wzmocni Flotę dodatkowymi pieniędzmi

Prezydent Świnoujścia wzmocni Flotę dodatkowymi pieniędzmi

Morski Klub Sportowy Flota ma zostać wsparty dodatkowymi pieniędzmi, pod warunkiem, że awansuje do IV ligi. Prezydent Janusz Żmurkiewicz zapewnił w poniedziałek sportowców, że po awansie przeznaczy dodatkowe 70 tys. złotych na działalność klubu, a po kolejnym awansie zabezpieczy w budżecie miasta dodatkowe 140 tys. zł. Wszystko po to, aby Flota mogła wyjść z V ligi i piąć się, jak dawniej, po szczeblach klas ligowych.

Poniedziałkowe spotkanie to efekt wielu rozmów przedstawicieli zarządu klubu z władzami miasta. Zadecydowano, że Flota ma ambicje gry w trzeciej lidze, lecz potrzebuje na to dodatkowych pieniędzy. Na zapewnienia zgodził się prezydent Świnoujścia. On także chce, aby piłkarze Floty grali z piłkarzami reprezentującymi wyższy poziom.

W tej chwili, zgodnie z uchwałą Rady Miasta, klub otrzymuje na sezon 210 tys. złotych z budżetu miasta. Na wniosek zarządu Floty, prezydent Janusz Żmurkiewicz podjął decyzję, że na rundę jesienną miasto dofinansuje klub dodatkowymi 70 tys. złotych.  W poniedziałek przed kamerami, razem z prezesem zawarto porozumienie o zwiększonym wsparciu klubu w kolejnych sezonach, ale pod pewnymi warunkami.

– Jeśli na wiosnę Flota awansuje do IV ligi, to zrobię wszystko, aby na kolejny sezon rozgrywek w budżecie miasto klub miał zabezpieczone dodatkowe 140 tys. złotych. I tak aż do momentu, gdy Flota znajdzie się w III lidze. Gdy już tam będzie, wtedy zastanowimy się, co dalej. W tej chwili uważam, że na tyle miasto stać. Chcemy razem z prezesem Zakrzewskim odbudować piłkę nożną; mamy świetne obiekty, doświadczonych zawodników i dobrze zapowiadającą się młodzież, której musimy dać możliwość rozwinięcia skrzydeł – mówił prezydent Janusz Żmurkiewicz na konferencji prasowej.

Podczas konferencji prezydent ostrzegał, że nie dopuści do sytuacji, aby powtórzyła się sytuacja sprzed kilku lat. Powyżej III ligi finanse Floty nie mogą opierać się wyłącznie na budżecie miasta.

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Ma tupet…

  2. Wybory, wybory, wybory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.