Strona główna / Lokalne / Pierwszy etap remontu hali na marinie

Pierwszy etap remontu hali na marinie

To ma być nowe miejsce na rzecz organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Przedstawiciele władz Świnoujścia spotkali się w miniony poniedziałek z organizatorami 48. edycji FAMY w Hali w Basenie Północnym.

Prezentujący się na tegorocznej edycji festiwalu artyści są pierwszymi, którzy występują w obiekcie po jego remoncie.

– Ta hala jest przewidziana na działalność kulturalno-wystawienniczą. Nowa posadzka przybliża nas do wykorzystania jej na te cele. Liczymy, że działalność kulturalna będzie się tam prężnie rozwijać – mówi zastępca prezydenta Świnoujścia, Barbara Michalska.

Według Bogusława Bojczuka, prezesa Akademickiego Biura Kultury i Sztuki Alma-Art, które jest organizatorem Famy, takie miejsca są potrzebne.

– Cieszymy się, że kolejny obiekt, w którym FAMA realizuje swoje imprezy zmienia się na lepsze. Jestem pewien, że będzie dobrze służył nie tylko nam, ale i całemu miastu – ocenia Bojczuk.

Jak wskazuje Andrzej Pawełczyk, jeden z pomysłodawców wykorzystania hali na działalność kulturalną i prowadzący Galerię Miejsce sztuki44 w Świnoujściu, nowa posadzka w hali to dopiero pierwszy krok w kierunku szerszego wykorzystania tego miejsca.

– Dla mnie to zaledwie jeden z etapów całego procesu inwestycyjnego, który miał początek przy formułowaniu wpisu do planu zagospodarowania przestrzennego, wiele lat temu. Mam nadzieję, że jak wyremontujemy w pełni halę, to uczynimy z całego Basenu Północnego Centrum Kulturalne Miasta lub Centrum Kultury Morskiej – mówi Pawełczyk.

Pierwszy etap remontu hali pochłonął około 130 tysięcy złotych. W planach są kolejne prace. To wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie zaplecza sanitarnego.

Foto: Robert Monkosa

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.