Strona główna / Lokalne / PSZOK będzie oddany pod koniec września

PSZOK będzie oddany pod koniec września

Miasto wyraziło zgodę na wydłużenie terminu zakończenia budowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wykonawca ma czas do oddania inwestycji do dnia 28 września br. 

Budowa rozpoczęła się w połowie kwietnia i miała zakończył w połowie sierpnia. Termin jednak uległ zmianie. Na terenie budowy rosło bowiem osiem drzew, których usunięcie leżało po stronie zamawiającego, czyli miasta. Usunięte zostały dopiero pod koniec maja. Było to podstawą do tego, by wyrazić zgodę na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji o 55 dni.

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych będzie się składał z budynku administracyjnego, wiaty pod którą będą ustawiane kontenery z odpadami gabarytowymi, placu składowego i manewrowego i wagi samochodowej. Całość ma być ogrodzona i wyposażona w automatyczną bramę wjazdową. Wykonawcą inwestycji wartej ponad 1,5 mln zł jest firma Segi-Eco z Leszna Górnego (lubuskie).

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.