Strona główna / Lokalne / 3,5 godziny rozmowy o żłobkach

3,5 godziny rozmowy o żłobkach

Grupa radnych chciała, aby bardziej wesprzeć rodziców dzieci uczęszczających do miejskich żłobków. Chciano, aby dopłaty do miejskich żłobków były jeszcze większe niż są teraz.  

W środę 5 września, przewodniczący rady zwołał nadzwyczajną sesję rady miasta.

Radni wnioskodawcy chcieli podjąć uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie wysokości i zasad ustalania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki na terenie Miasta Świnoujście.

Radny wnioskodawca Wiesław Góreczny (PO) przekonywał, że byłoby to duże wparcie dla młodych rodzin. Z kolei Stanisław Bartkowiak (SLD) tłumaczył, że wybrano niefortunny okres, bo uchwała „pachnie kiełbasą wyborczą”. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz zaproponował wsparcie, ale decyzję o jej wprowadzeniu i wysokości zasugerował wprowadzić po wyborach, aby skutkowała zapisami do budżetu na rok 2019.

Ostatecznie Wiesław Góreczny złożył wniosek o zdjęcie dwóch projektów uchwał z bieżącej sesji.

Po burzliwej dyskusji i wzajemnych oskarżeniach zadecydowano, że na wrześniowej, ostatniej sesji, radni podejmą uchwałę intencyjną w sprawie wsparcia rodziców najmłodszych dzieci.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

2 komentarze

  1. Miasto dokłada do prywatnych żłobków a do miejskiego gdzie opłata miesięczna niedługo wyniesie tyle co za prywatny żłobek to już dopiero PANIE PREZYDENCIE po wyborach?! Liczy Pan że jak krzyknie hasło “ale decyzję o jej wprowadzeniu i wysokości zasugerował wprowadzić po wyborach, aby skutkowała zapisami do budżetu na rok 2019” chce PAN naciągnąć rodziców którzy liczą na wparcie żeby zagłosowali na Pana a po wyborach zwlekanie i odwlekanie bo będą inne ważniejsze inwestycje jak budowanie hoteli i wylewanie betonu na resztę miasta? Śmiechu warte. Wszystko w tym mieście pod turystów i Niemców a dla naszych dzieci nic. Zwykła KIEŁBASA WYBORCZA z tych dopłat. Nie ma co się łudzić że Pan Prezydent szybko po wyborach przywróci temat i dopilnuje aby dopłaty szybko wprowadzić..

  2. A jakie jest teraz wsparcie żłobka miejskiego?
    Aktualna opłaca to 530 zł !!!! w zeszłym roku 490 zł, 40 zł więcej płacimy niż w zeszłym roku, z roku na rok coraz więcej, prawie jak za prywatny.
    Miasto bogate, wszędzie inwestycje w beton to niech zainwestują w najmłodszych, pomogą mieszkańcom,
    bon seniora jakoś udało się zorganizować.
    Panie Prezydencie – liczymy na Pana !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.