Strona główna / Lokalne / Nie żyje prezydent Gdańska. Świnoujście solidarne

Nie żyje prezydent Gdańska. Świnoujście solidarne

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł po ataku nożownika. Przed świnoujskim magistratem flagi opuszczono do połowy.

Podczas niedzielnego „Światełka do Nieba” prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Był reanimowany, został przewieziony do szpitala i tam reanimowany.

Napastnik wdarł się nas scenę na której stał Paweł Adamowicz, wyciągnął nóż i go ranił. Po kilkunastu sekundach ochrona obezwładniła mężczyznę.

– Ogromny smutek… żal… złość… Nie ma słów, które oddałyby to, co teraz czuję… Do widzenia Panie Prezydencie Gdańska, do zobaczenia w lepszym świecie… My świnoujścianie łączymy się w bólu z Rodziną Prezydenta Pawła Adamowicza i Mieszkańcami Gdańska – napisał na Facebooku Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Prezydent Gdańska miał 53 lata. Prezydentem Gdańska po raz pierwszy został 26 października 1998 roku. W 2001 roku współtworzył regionalne struktury Platformy Obywatelskiej. Urząd prezydenta Gdańska pełnił nieprzerwanie przez ponad 20 lat, wygrywając wybory w roku 2002, 2006, 2010, 2014 i 2018. W ostatnich wyborach samorządowych wystartował już jako kandydat niezależny.

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.