Strona główna / Lokalne / Remont ul. Barlickiego i pozostałych ulic na Warszowie. Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Remont ul. Barlickiego i pozostałych ulic na Warszowie. Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Janusz Żmurkiewicz spotkał się w środę z mieszkańcami Warszowa. Podczas zebrania omówił najważniejsze inwestycje zaplanowane w tej dzielnicy. Wśród nich najważniejsza jest droga ekspresowa S3.

W tym roku samorząd zaplanował budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Barlickiego oraz budowę węzła przesiadkowego wraz z parkingiem na ponad 200 aut. To miałoby powstać w rejonie dworca autobusowego oraz przejazdu kolejowego.  Inwestycja podzielona ma być na 2 etapy.

Wśród najbliższych planów samorządu jest ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Barlickiego. Jednak także sama ulica także doczeka się remontu. Tak jak szereg ulic, a wśród nich: Okólna, Mostowa, Holenderska, Modrzejewska i Szwedzka.

Miejską inwestycją będzie budowa dróg dojazdowych do portu. Przewidziany koszt to 150 mln zł z czego 15 proc. tej kwoty to wkład własny miasta, a pozostałe 85 proc. to środki europejskie.

Na drodze wszystkich inwestycji może jednak stanąć wysokość ofert zaproponowanych na realizację poszczególnych zadań. Jeśli oczekiwania wykonawców będą zbyt wysokie, wówczas samorząd będzie czekał z realizacją.

Prezydent miasta zdradził, że w niedalekiej przyszłości w rejonie ulicy Norweskiej planowana jest budowa osiedla komunalnego. Kiedy i na ile mieszkań? Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach.

Podczas spotkania z mieszkańcami Warszowa poruszono kwestię zagospodarowania plaży na Warszowie i budowę toalet, przebieralni i punktu dla ratowników.

Do 2023 roku ma powstać droga S3 przebiegająca przez Warszów. Droga poprowadzona na nasypie została skorygowana po interwencji mieszkańców i samorządu.

 

 

 

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.