Strona główna / Lokalne / Motorowerzysta z blisko 3 promilami przewrócił się na ulicy

Motorowerzysta z blisko 3 promilami przewrócił się na ulicy

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 54-latek, który jadąc motorowerem w centrum Świnoujścia, przewrócił się na jezdnię. Kompletnie pijany mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz dotkliwa kara finansowa.

Do zdarzenia z udziałem kompletnie pijanego kierującego doszło w Świnoujściu w godzinach dopołudniowych na jednej z najruchliwszych ulic miasta. Przechodnie znajdujący się przy ulicy 11 Listopada zwrócili uwagę na stojącego przed sygnalizatorem świetlnym motorowerzystę, który po włączeniu się dla niego zielonego światła ruszył, jednak nie potrafiąc utrzymać maszyny, przewrócił się na jezdnię. O zdarzeniu świadkowie powiadomili stróży prawa.

Przybyli na miejsce policjanci wyczuli od mężczyzny bardzo silną woń alkoholu, on sam nie odniósł żadnych obrażeń. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierujący jednośladem był kompletnie pijany – miał w organizmie blisko trzy promile alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem 54-letni mieszkaniec Świnoujścia został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwiał.

54-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wyjaśnił, że po całonocnym piciu alkoholu, postanowił wyruszyć motorowerem w podróż po mieście, by dojechać do kolegi i oddać mu pożyczony pojazd.

Zgodnie z kodeksem karnym świnoujścianinowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia do 10 lat, wysoka grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz  Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5.000 zł.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli piłeś alkohol, nigdy nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.