Strona główna / Lokalne / Port Szczecin – Świnoujście dostał nagrodę „Tego, który zmienia polski przemysł” 

Port Szczecin – Świnoujście dostał nagrodę „Tego, który zmienia polski przemysł” 

Polskie porty morskie o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej z nagrodą „Tego, który zmienia polski przemysł”. Nagrody wręczono 27 lutego br. w Warszawie podczas uroczystej gali wieńczącej XIX edycję Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Odebrali ją minister Marek Gróbarczyk wraz z szefami zarządów portów, w tym z prezesem ZMPSiŚ Dariuszem Słaboszewskim.

Przyznana nagroda to: „Wyróżnienie za działania, które zbudowały pozycję polskich portów na europejskim rynku zaawansowanej logistyki i transportu morskiego”. Dodatkowo, w przypadku zespołu portów Szczecin-Świnoujście w uzasadnieniu podano: „Rekordy odnotowują także porty w Szczecinie i Świnoujściu, co potwierdza trafność strategii stawiania na różnorodność, a jednocześnie wspiera rozwój polskiej gospodarki i eksportu. Wzrostowi potencjału przeładunkowego zachodniej części wybrzeża towarzyszy rozbudowa infrastruktury logistycznej i transportowej”.

Nagrody przyznało kolegium redakcyjne Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl, a także wydawca tych tytułów Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA.

Otrzymany tytuł dowodzi, że porty w Szczecinie i Świnoujściu są cenioną marką. Ich rozwój i wysoka jakość świadczonych usług są zauważalne w kraju i zagranicą.  Światowi armatorzy w raporcie BIMCO za 2018 wskazali nas jako najlepszych pod względem obsługi ładunków suchych masowych. Miniony 2018 rok porty zakończyły historycznym rekordem 29 mln ton obsłużonych towarów, co oznacza wzrost o 12,5 procent wobec wcześniejszego 2017 roku.

Oba porty stanowią uniwersalny kompleks portowy, obsługują praktycznie każdy rodzaj ładunku. Jako jedyne w kraju mają dostęp do transportu śródlądowego, morskiego, kolejowego i drogowego. W najbliższych latach za kwotę blisko 1,5 mld zł Zarząd Portu będzie modernizował i rozbudowywał infrastrukturę portową. (Monika Woźniak-Lewandowska)

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.