Strona główna / Lokalne / Uratowano człowieka dryfującego na łodzi

Uratowano człowieka dryfującego na łodzi

W środę 27 lutego o godzinie 2330 operator „Bremen Rescue” zwrócił się z prośbą do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego o włączenie się do poszukiwań zaginionej łodzi.

Z informacji przekazanych ze strony niemieckiej wynikało, że na Zatoce Pomorskiej dryfuje łódź typu RIB z jedną osobą na pokładzie. 
Sternik wezwał pomocy używając telefonu komórkowego, jednak nie jest w stanie określić swojej pozycji – widzi jedynie przepływające w pobliżu duże statki. Po chwili bateria telefonu rozładowała się, a kontakt z mężczyzną został utracony.

Informacje przekazano do Morskiego Pomocniczego Centrum Koordynacyjnego w Świnoujściu, które odpowiedzialne jest za wskazany rejon, a następnie do akcji SAR skierowany został statek ratowniczy „Pasat” oraz śmigłowiec Marynarki Wojennej z Darłowa.
Wychodzący z portu prom „Jan Śniadecki” zgłosił wcześniej, że widzi niezidentyfikowane światło około 4Mm na NNE od portu Świnoujście, dlatego w pierwszej kolejności ratowniczy „Pasat” rozpoczął przeszukanie obszaru zbliżonego do wskazanej pozycji.
Trop okazał się właściwy, a poszukiwana osoba została o godzinie 0030 odnaleziona i odholowana do portu w Świnoujściu, gdzie zacumowano bezpiecznie o godzinie 0146.

Zobacz również

Uznamski Festiwal Muzyki świętuje na słonecznej wyspie Uznam ponad trzydziestoma koncertami litewsko-niemieckie więzi

Uznamski Festiwal Muzyki zaprasza w dniach od 19 września do 9 października 2021 r. na …

2 komentarze

  1. łe tam na zalewie to luzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.