Strona główna / Lokalne / W Komendzie Portu Wojennego Świnoujście zakończono szkolenie żołnierzy rezerwy

W Komendzie Portu Wojennego Świnoujście zakończono szkolenie żołnierzy rezerwy

W pierwszym dniu szkolenia, tj. 11 marca, żołnierze zostali umundurowani i wyposażeni w osobisty sprzęt i uzbrojenie. Żołnierzy powitał na uroczystej zbiórce Zastępca Komendanta – Szef Sztabu KPW Świnoujście – kmdr por. Albin Sołtykiewicz.

Podczas kolejnych dni ćwiczeń największy nacisk położono na szkolenie praktyczne w zakresie musztry wojskowej oraz szkolenia strzeleckie – strzelania bojowe z broni etatowej.

14 marca, zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym, przysięgę wojskową złożyli żołnierze, zobligowani do tego Ustawą z dnia 3 października  1992 roku o przysiędze wojskowej.

W czasie wolnym od zajęć służbowych chętni żołnierze szkolącego się pododdziału mogli korzystać z oferty Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu, zwiedzali okręt 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych oraz zapoznali się z historią i tradycjami macierzystej jednostki podczas pogadanki w Sali Tradycji Komendy Portu Wojennego Świnoujście.

Szkolenie rezerwy zakończyło się 15 marca. Za szczególne zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych podczas ćwiczeń, Komendant KPW Świnoujście kmdr Marek Bartkowski wyróżnił 6-ciu żołnierzy rezerwy listami gratulacyjnymi.

Na zakończenie zbiórki, Komendant osobiście pożegnał każdego żołnierza rezerwy i podziękował za zdyscyplinowaną postawę podczas minionego tygodnia ćwiczeń.

kmdr ppor. Paweł Rozenfeld

Zobacz również

Skrzyżowanie ze światłami lepsze od ronda?

Zmotoryzowani mieszkańcy zastanawiają się, czy po otwarciu tunelu w Świnoujściu ruch na ulicach nadmorskiego miasta …

Jeden komentarz

  1. Ciągają dziadków po strzelnicach i placach apelowych, młodych trzeba przeszkolić a nie stare wojsko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.