Strona główna / Lokalne / Niemieckie drogi nie są gotowe na większy ruch spowodowany wybudowaniem tunelu

Niemieckie drogi nie są gotowe na większy ruch spowodowany wybudowaniem tunelu

Świnoujście szykuje się zwiększonego ruchu samochodów po wybudowaniu tunelu pod Świną. Trwają prace nad zmianą układu komunikacyjnego w mieście.

– Przez dobę średnio tych pojazdów będzie około 10.000. Ruch będzie zwiększony, bo dziś  niektórzy rezygnują z przejazdu ze względu na promy. Po otwarciu tunelu będą  przyjeżdżać z ciekawości. Te 10.000 pojazdów będzie stanowić obciążenie dla obecnego układu komunikacyjnego. Mamy jeszcze cztery lata i podejmujemy wysiłek inwestycyjny, aby istniejący dzisiaj układ odpowiednio zmodyfikować – mówił Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia podczas spotkania Baltic Bussines Forum.

Jak zaznacza prezydent miasta, nie obawia się, że Świnoujście nie podoła nowym wyzwaniom. Jednak martwi się o niemieckich sąsiadów z cesarskich uzdrowisk.

– Stan dróg po niemieckiej stronie jest zdecydowanie gorszy jak u nas. Z niepokojem stwierdzam, że nasi sąsiedzi nie robią nic, żeby ten stan poprawić. Rozmawiam z moimi kolegami z wyspy o tym problemie, lecz decyzje są podejmowane na wyższym szczeblu, bo są to drogi krajowe. Niemcy mają na wyspie dwie  drogi krajowe o standardzie takim jak u nas drogi gminne – podkreśla Janusz Żmurkiewicz.

Tunel w Świnoujściu ma być gotowy na przełomie 2022/2023 roku.

Zobacz również

Wizja zero – policjanci ogniwa ruchu drogowego ze Świnoujścia podczas akcji „Dni bezpieczeństwa na drogach”

Wizja zero, czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych to wizja przyświecająca akcji pod nazwą …

2 komentarze

  1. I słusznie Niemcy robią. Złe zakorkowane drogi bedą finalnie zniechęcały do ruchu tranzytowego czyli smrodu, hałasu. U nas tez wprowadzić zakaz wjazdu do dzielnicy uzdrowiskowej i ograniczać wjazd do miasta.
    Na świecie wyprowadza sie ruch samochodowy z centrów miast. Idźmy za przykładem tych, którzy już problem rozwiązali, a nie pchajmy się sami w kłopoty.

  2. Czy ktoś z tych specjalistów martwiących się, że niemieckie drogi nie obsłużą świnoujskiego tunelu sprawdził CO może się dziać z ruchem samochodowym po : awarii, stłuczce, wypadku W TUNELU ? Dla przypomnienia : wybrano wersję budżetową jednorurową z ruchem dwustronym. Jeden pas w jedną drugi pas w drugą. Jeżdżę regularnie naszą S3 i widzę co się tam dzieje. Wyprzedzanie na pdwójnej ciągłej, na zakręcie, pod górę, na trzeciego. Co chwila wypadek i blokada drogi. Coś takiego w tunelu nie będzie się dziać ? A niby dlaczego ? Polacy zmądrzeją i będą w tunelu jeździć zgodnie z p4zepisami ? Wolne żarty. Po czymś takim korek będzie aż do Wolina.
    Ja wybieram prom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.