Strona główna / Lokalne / Idą upały, a konie w Świnoujściu dalej stoją w skwarze

Idą upały, a konie w Świnoujściu dalej stoją w skwarze

Czy dorożkarskie konie powinny stać w upale na słońcu? Problem dotyczy Świnoujścia i wyznaczonych postojów na terenie miasta.

– Nikt nie reaguje na to, że konie stoją w słońcu. Ani straż miejska, ani weterynaria. Czy oni nie wiedzą, co to jest dobrostan zwierząt, że trzeba znać się na zdrowiu zwierząt. Także przechodnie widzą to i nic nie robią, a turyści jeszcze korzystają. Przecież to nie jest normalne. W Krakowie, czy Zakopanem wstrzymano jazdę koni w momencie największego słońca, aby zwierzęta nie dostały udaru, a w Świnoujściu? – mówi nasz Czytelnik.

Kilkugodzinny postój w upale grozi przegrzaniem konia. Dlatego miejsca do postoju dorożek powinny być zorganizowane w miejscu zacienionym z dostępem do wody. Parking dla bryczek powinien wydzielić zarządca drogi.

Parkingi dla bryczek owszem są, ale pozostawiają sporo do życzenia. Na ulicy Trentowskiego końskie kopyta dosłownie zatapiają się w roztapiającym asfalcie.  Nie ma też cienia, a o bieżącej wodzie można jedynie pomarzyć. Rozwiązaniem sytuacji byłoby wprowadzenie zakazu poruszania się bryczek, gdy temperatura w cieniu osiągnie 25 stopni Celsjusza lub zorganizowanie tras przejazdu dorożek po takich ulicach, aby konie przemieszczały się w cieniu.

To nie jedyny problem z bryczkami w czasie upałów. Kolejny to odór moczu. W wysokich temperaturach jest bardzo odczuwalny.

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

7 komentarzy

  1. Z tego co mi wiadomo, to ostatnio chodził urząd miasta i w ciągu dnia zakazano jeździć dorozkom ze względu na wysoką temperaturę, ale czy dorozkarze wszyscy tego przestrzegli to niewiadomo, napewno część tak

  2. A kiedyś na wsi jak były siano kosy to konie w cieniu na polu pracowały,???

  3. co na to Powiatowy Lek. wet. – chyba jakaś praca w końcu ?

  4. wolność dla koni!

    smród od tych koni no i tylko koni żal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.