Strona główna / Lokalne / Broń i narkotyki w kontrolowanym samochodzie w Świnoujściu

Broń i narkotyki w kontrolowanym samochodzie w Świnoujściu

Prawie 200 gramów marihuany i przeszło 10 gramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 8 tys. zł ujawnili 21 czerwca w Świnoujściu funkcjonariusze Straży Granicznej. Narkotyki ukryte były w zatrzymanym do kontroli drogowej samochodzie osobowym, który chwilę wcześniej zjechał z promu przybyłego ze Szwecji.

Autem podróżowało małżeństwo (41 i 43 lata) z województwa zachodniopomorskiego. Narkotyki znajdowały się w słoiku ukrytym w poduszce na tylnym siedzeniu oraz w kieszeni kierującego. Badanie potwierdziło, że to marihuana i amfetamina. Ponadto w schowku podłokietnika znajdowała się broń pneumatyczna, która zostanie przekazana do ekspertyzy. Całość została zabezpieczona przez Straż Graniczną. Mężczyznę i kobietę zatrzymano.

W wyniku dalszych czynności procesowych kobieta została zwolniona. Sąd Rejonowy w Świnoujściu przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 43-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Miasto jest w sporze z wykonawcą Promenady Zdrowia i ul. Wojska Polskiego

Firma MCC wykonywała w Świnoujściu trzy inwestycje. 22 lutego 2021 roku została zawarta ugoda z …

Jeden komentarz

  1. Mogli chociaż sobie yanosika włączyć 😀 Wtedy by tak nie wpadli i towaru nie stracili 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.