Strona główna / Lokalne / Rada Ministrów przyjęła projekt specustawy dotyczącej m.in. budowy terminala kontenerowego

Rada Ministrów przyjęła projekt specustawy dotyczącej m.in. budowy terminala kontenerowego

Rada Ministrów przyjęła trzy ważne projekty ustaw dotyczące gospodarki morskiej. Są to: specustawa dot. budowy portów zewnętrznych, zmiana ustawy o portach i przystaniach morskich, zmiana ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Wśród projektów ustaw jest ten, który ma znaczenie przy ewentualnej budowie terminala kontenerowego w Świnoujściu.

Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy portów zewnętrznych ma na celu wprowadzenie ułatwień, umożliwiających sprawną realizację projektów rozbudowy potencjału przeładunkowego portów morskich. Dotyczy on tzw. portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, tj. portów w Gdańsku, Gdyni oraz zespołu portów Szczecin – Świnoujście. Są to porty z ponad 95% udziałem Skarbu Państwa.

Zgodnie z dokumentem, na wniosek inwestora, wojewoda właściwy miejscowo dla siedziby podmiotu zarządzającego portem wyda decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie budowy portu zewnętrznego.

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

11 komentarzy

  1. Terminal kontenerowy proszę budować jak najszybciej to szansa dla naszego miasta !

  2. Jestem za portem kontenerowym w Świnoujściu. Niszczejące nadbrzeża w Szczecinie nie mają nic do tematu bo większe kontenerowce do Szczecina nie wpłyną, to musi być port zewnętrzny właśnie. Turystyczne lewobrzeże i przemysłowe prawobrzeże – tak powinno wyglądać Świnoujście. Pozdrawiam.

  3. pisowskie ch** tak właśnie pokazują jak słuchają ludzi… ale jeszcze gnoje zobaczą co to znaczy bunt!!!

  4. NIEEEEEEEEEEEE !!!

    • Jestem za portem kontenerowym w Świnoujściu. Niszczejące nadbrzeża w Szczecinie nie mają nic do tematu bo większe kontenerowce do Szczecina nie wpłyną, to musi być port zewnętrzny właśnie. Turystyczne lewobrzeże i przemysłowe prawobrzeże – tak powinno wyglądać Świnoujście. Pozdrawiam.

  5. Przecież jest tyle keji niszczejących i zrujnowanych w Szczecinie , a uparli się żeby zniszczyć plaże na prawobrzeżu Świnoujścia, my mieszkańcy za wszelką cenę tak łatwo nie pozwolimy na zniszczenie naszej plaży i okolicy. Kiedy Międzyzdroje wreszcie ruszą d…pe i nas poprą, bo to ich także wcześniej czy później dotknie.

  6. nie chcemy kontenerów! NIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.