Strona główna / Pieniądze / 3 miesiące aresztu za znęcanie się nad rodziną

3 miesiące aresztu za znęcanie się nad rodziną

40-letnia mieszkanka gminy Międzyzdroje była bita i zastraszana przez swojego partnera. Kobieta znosiła takie zachowanie przez kilka miesięcy, jednak z obawy o bezpieczeństwo własne i swoich dzieci, przerwała milczenie. O przemocy domowej poinformowała policjantów z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Mundurowi zatrzymali 38-letniego agresora. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna już od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką – wyzywał ją, bił i groził jej. Kobieta do tej pory milczała, jednak bojąc się o siebie i swoje dzieci, zgłosiła sprawę funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach.

Mundurowi od razu przystąpili do wyjaśniania sytuacji. 40-latka opowiedziała, co dokładnie działo się w jej domu. Na tej podstawie, podjęto decyzję o natychmiastowym odizolowaniu 38-latka od jego ofiary. Mężczyznę zatrzymano, a zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mu zrzutu znęcania się nad kobietą (art. 207§1 Kodeksu karnego).

Sąd Rejonowy w Świnoujściu, zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Jak długo będzie siedział w więzieniu okaże się po zakończeniu postępowania sądowego. Należy dodać, że za znęcanie się grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim

Zobacz również

Spis ulic. Płatne parkowanie w centrum miasta przez cały rok

W najbliższy czwartek okaże się, czy kierowcy w Świnoujściu będą płacić za parkowanie w centrum …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.