Strona główna / Lokalne / Radna Agatowska proponuje, aby turyści na prawobrzeżu nie płacili opłaty klimatycznej
Foto: Wojciech Basałygo

Radna Agatowska proponuje, aby turyści na prawobrzeżu nie płacili opłaty klimatycznej

Joanna Agatowska wystąpiła do prezydenta Świnoujścia z interpelacją o wyłączenie z poboru opłaty  uzdrowiskowej obszaru Warszowa, Przytoru i Karsiboru. Radna wychodzi ze swoją propozycją ze względu na konieczność wsparcia rozwoju turystycznego tego terenu, maksymalizowanie wykorzystania potencjału wypoczynkowego i gospodarczego Warszowa, Przytoru i Karsibora w kierunku pobudzenia rozwoju turystycznego

Radna na Facebooku uzasadnia, że na teren Warszowa ze względu na funkcjonujący port, objęty jest dużymi uciążliwościami związanymi z jego działaniem, w tym przede wszystkim pyleniem i innymi zanieczyszczeniami środowiska. Z kolei osiedle Przytór oraz Karsibór również nie mają dostępu do żadnej infrastruktury uzdrowiskowej.

– Trudno mówić o obecnych działaniach budżetowych, że stanowią systemowe wsparcie dla rozwoju turystycznego tego obszaru. A jednak fakt prowadzenia działalności przez 36 podmiotów, świadczy o zainteresowaniu taką formą działalności, co wynika bezpośrednio z faktu posiadanych walorów środowiskowo — przyrodniczych przez Warszów, Karsibór i Przytór (—w tym Łunowo). – uważa Joanna Agatowska.

W roku 2018 z prawobrzeżnych dzielnic Świnoujścia, z opłaty klimatycznej do kasy miasta wpłynęło 46.776,00 zł.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.