Strona główna / Kultura / Świnoujskie Wieczory Organowe. Koncert na organy i saksofon

Świnoujskie Wieczory Organowe. Koncert na organy i saksofon

Przed nami bardzo interesujący muzyczny wieczór. W piątek (09.08.) posłuchamy dźwięków organów i saksofonu.  W Galerii mistrzów wystąpią Małgorzata KLOREK – szczecińska organistka , kierownik artystyczny Świnoujskich Wieczorów Organowych, która oprócz solowej gry organowej,  akompaniowała będzie  znakomitemu szwedzkiemu  saksofoniście Peterowi WILGOTSSONOWI.

Małgorzata KLOREK ukończyła studia organowe w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Romualda Sroczyńskiego. Swoje umiejętności gry doskonaliła podczas międzynarodowych mistrzowskich kursów interpretacji muzyki organowej pod kierunkiem m.in.; prof. M. Klechty, W. Zerrera.

Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Gra solo i akompaniuje innym muzykom. W repertuarze koncertowym ma utwory od renesansu po współczesne.

Kieruje klasą organów w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie W 2011 roku uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest kierownikiem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej w Wolinie, Międzyzdrojach i Świnoujściu.

Pasją M. Klorek jest renowacja zabytkowych organów, zbiera na to środki finansowe.

Peter WILGOTSSON – grę na      saksofonie kształcił w Królewskim Colleg’u oraz Akademii Muzycznej w Malmo, następnie w Północno-zachodniej Uniwersyteckiej Szkole Muzyki w USA.

Jako solista grał w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych oraz w radiu i telewizji.

Gra na kilku różnych saksofonach w szerokim repertuarze, od muzyki klasycznej do jazzu. Interesuje go także muzyka współczesna. Jest kompozytorem wielu utworów na saksofon, współpracuje również z innymi współczesnymi kompozytorami. Po ośmiu latach gościmy muzyka ponownie, a Jego muzyczny geniusz elektryzuje publiczność podczas koncertów.

W programie koncertu utwory; J.N. LEMMENSA, G. BUNKA, N. LINDBERGA, J. BEHNKE’a, L.J.A. LEFEBURE-WELY,  A. PIAZZOLLI, F. MENDESSOHNA- BARTHOLDIEGO i Tradycyjna szwedzka muzyka ludowa – zapowiada się bardzo ciekawie.

Bilety w cenie 20,-zł wcześniej można kupić w kawiarni SONATA (vis a vis) kościoła lub przed koncertem przy kościele Chrystusa Króla.

Zobacz również

Skrzyżowanie ze światłami lepsze od ronda?

Zmotoryzowani mieszkańcy zastanawiają się, czy po otwarciu tunelu w Świnoujściu ruch na ulicach nadmorskiego miasta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.